ثبت نام

آلت کوین چیست؟

Ten-Top-Tips-For-Altcoin-Day-Traders-696×449
ب

ترکیب دو کلمۀ آلترناتیو به معنای جایگزین (Alternative) و کوین (coin) که  کلمۀ آلت کوین (Altcoin) را ساخته است. آلت کوین به طور کلی به معنای سکه یا ارز جایگزین است و به همۀ کوین‌های ارز دیجیتال به جز بیت کوین، آلت کوین گفته می‌شود.
آلت‌کوین‌ها، رمزارزهایی هستند که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کنند تا امکان انجام معاملات به صورت همتا به همتا را فراهم کنند. آلت کوین‌ها با پشتوانه موفقیت بیت کوین تلاش می‌کنند تا در بازار ارزهای دیجیتال برای خود جایگاه کسب کنند.

آلت کوین، یکی از مفاهیم مهم در دنیای ارز دیجیتال است. آلت کوین به طور کلی به ارزهایی گفته می‌شود که تلاش کرده‌اند که نقطه ضعف‌های بیت کوین را برطرف کرده و جایگزین آن شوند.

آلت کوین چیست؟

 

ترکیب دو کلمۀ آلترناتیو به معنای جایگزین (Alternative) و کوین (coin) کلمۀ آلت کوین (Altcoin) را ساخته است. آلت کوین به طور کلی به معنای سکه یا ارز جایگزین است و به همۀ کوین‌های ارز دیجیتال به جز بیت کوین، آلت کوین گفته می‌شود.


چرا آلت کوین‌ها به وجود آمدند؟

بیت کوین اولین و مهم‌ترین رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال است، اما این رمزارز خالی از اشکال نیست. نقطه ضعف‌هایی مثل کندی سرعت استخراج بیت کوین و زمان زیاد برای تایید تراکنش‌ها، برای بعضی از کاربران تبدیل به یک مسئله جدی شد. به علاوه ظرفیت پردازش پایین شبکه بیت کوین برای معاملات متعدد باعث شد که برنامه نویسان و متخصصان به فکر ارزهای دیجیتال جدیدی بیفتند که ویژگی‌های منفی بیت کوین را نداشته باشد.

این برنامه نویسان رمزارزهای جدید، با ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در برنامه اصلی بیت کوین یا طراحی کوین جدید از صفر تا صد، تلاش می‌کنند تا رمزارزهایی بهتر را به کاربران معرفی کنند. بسیاری از ایده‌های این برنامه نویسان در حد یک رمزارز باقی نمانده و تبدیل به یک مجموعه خدمات به کاربران شدند.

 

 

آلت کوین ها چگونه کار می کنند؟

روش کار آلت‌کوین‌ها کاملاً شبیه بیت کوین است؛ حداقل در بیشتر موارد. یعنی هر کاربر یک کلید خصوصی دارد که دارایی او در ان کلید ذخیره شده است و یک کلید عمومی که با آن تراکنش‌های خود را انجام می‌دهد. هر کاربر برای مدیریت دارایی خود به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارد که روش کار با آن معمولا برای همۀ رمزارزها تا حد زیادی شبیه است.
تراکنش‌ها در شبکۀ آلت‌ کوین ها نیز شبیه بیت کوین بوده و برگشت ناپذیر است و امنیت بلاکچین هر آلت کوین با کدهای رمزنگاری شده تامین می‌شود.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran