ارز های دیجیتال رسما در کشور هند قانونی شد.

IMG_20220201_134007_448

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، پیشنهاد کرده است که بر عواید حاصل از نقل و انتقالات کریپتو با نرخ 30 درصد، بدون کسر مالیات، مالیات داده شود. وی گفت، علاوه بر این، ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC)، روپیه دیجیتال، قرار است توسط بانک مرکزی هند (RBI)، بانک مرکزی این کشور، در سال‌های 2022 تا 2023 عرضه شود.
WRX، نماد بومی صرافی رمزارز هندی WazirX، پس از انتشار اخبار قبل از کاهش برخی از دستاوردهای خود، به شدت افزایش یافت. در ساعت 08:55 UTC، با 0.996 دلار معامله شد و 27 درصد در یک روز افزایش یافت و زیان ماهانه خود را به 17 درصد کاهش داد. بیت کوین (BTC) با 38773 دلار معامله شد و در یک روز بیش از 4 درصد افزایش یافت.
این قانون همچنین یک درصد مالیات کسر شده در نرخ مبدا (TDS) را معرفی می‌کند که به دولت اجازه می‌دهد از منبعی که درآمد یک فرد ایجاد می‌شود برای نقل و انتقالات رمزنگاری که از آستانه تعیین‌شده عبور می‌کند، مالیات دریافت کند.
اداره مالیات بر درآمد دولت می‌گوید: «مفهوم TDS با هدف جمع‌آوری مالیات از همان منبع درآمد معرفی شد. بر اساس این مفهوم، شخصی (کسری) که مکلف به پرداخت ماهیت معین به هر شخص دیگری (کسرکننده) است، مالیات را در مبدا کسر و به حساب دولت مرکزی واریز می کند.

ناظران محلی به سرعت تأثیر بالقوه این قانون را بر سودآوری سرمایه‌گذاری‌ها و تراکنش‌های کریپتو تحلیل کردند.

 

Leave a comment