اوکراین از Stellar برای اجرای برنامه ارز دیجیتال جدید استفاده می کند

photo_2021-12-18_13-30-40

بانک مرکزی اوکراین در حال نظارت بر برنامه آزمایشی ارز دیجیتال جدید با استفاده از بلاک چین استلار است.طبق بیانیه مطبوعاتی شرکت فین‌تک Bitt، این شرکت با TASCOMBANK، که یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های تجاری اوکراین است، بر روی یک پروژه آزمایشی برای ایجاد نسخه الکترونیکی پول ملی اوکراین «hryvnia» (UAH) در Stellar کار می‌کند.

به عنوان بخشی از این آزمایشی، “تیم بین شرکتی hryvnia الکترونیکی را در موارد استفاده از حقوق و دستمزد قابل برنامه ریزی برای کارمندان دولتی در Diia، یک شرکت راه حل های فناوری اطلاعات، و همچنین برای پرداخت های همتا به همتا و پرداخت های تجاری آزمایش خواهد کرد.

الکساندر بورنیاکوف، معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین می گوید:

این پروژه آزمایشی به عنوان یک پایه فناوری برای صدور پول الکترونیکی عمل خواهد کرد و گام کلیدی بعدی برای پیشبرد نوآوری در پرداخت و زیرساخت های مالی در اوکراین است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، هدف این پروژه «تولید آزمایشی صدور پول الکترونیکی در یک بلاک چین باز با قابلیت کنترل دارایی برای ناشران» است. TASCOMBANK “هریونای الکترونیکی تنظیم شده را در Stellar خواهد ساخت و آزمایش خواهد کرد و در سیستم مدیریت ارز دیجیتال بیت (DCMS) مستقر خواهد شد.” DCMS بیت «شامل یک شبکه تراکنش پولی اصلی، یک سیستم ضرب‌العمل ایمن و یک مدیر عملیات ارز دیجیتال است».

رئیس هیئت مدیره TASCOMBANK، ولودیمیر دوبی، اظهار داشت:

با توجه به رشد سریع تأثیر دارایی های مجازی بر زندگی روزمره و چشم انداز اقتصادی ما، استفاده از مزایای فناوری بلاک چین و محصولات جدید مرتبط به عنوان بخشی از استراتژی بازار بلند مدت بانک ضروری است.

استلار یک شبکه باز است که با در نظر گرفتن صدور دارایی طراحی شده است و به طور منحصر به فردی برای دارایی هایی مانند hryvnia الکترونیکی مناسب است. این به صادرکنندگان، مانند TASCOMBANK، مجموعه ای از کنترل ها را ارائه می دهد که می توانند برای نیازهای کنترل دارایی خود پیکربندی کنند و در عین حال قابلیت همکاری و انعطاف پذیری یک دفتر کل باز را حفظ کنند. ما هیجان زده هستیم که TAS و Bitt شبکه Stellar را برای این خلبان پیشگام انتخاب کرده اند.”

در نهایت، شایان ذکر است که این hryvnia الکترونیکی تنظیم شده “بر اساس قانون فعلی پول الکترونیکی اوکراین ساخته خواهد شد.” انتظار می رود قانون خدمات پرداخت اوکراین، که بر گردش پول الکترونیکی و صدور آتی ارز دیجیتال تحت نظارت بانک ملی اوکراین حاکم است، در سال 2022 اجرایی شود.

Related Posts

Leave a comment