ثبت نام

ایران برای آزمایش ارز دیجیتال ملی، فناوری بلاک چین را برای بازار سهام در نظر می گیرد.

photo_2022-01-22_16-06-54
ب

بانک مرکزی ایران به زودی قصد دارد فاز آزمایشی پروژه ارز دیجیتال خود را راه اندازی کند. جمهوری اسلامی امیدوار است که به باشگاه در حال رشد کشورهایی بپیوندد که می‌خواهند از داشتن یک سکه مستقل استفاده کنند، در حالی که به دنبال پیاده‌سازی فناوری بلاک چین در سایر زمینه‌ها نیز هستند.

به نقل از خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، نماینده عالی رتبه سازمان تنظیم مقررات مالی گفت: مقام پولی ایران قصد دارد در آینده نزدیک ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را به صورت آزمایشی اجرا کند. این خبر در چهارمین سال از زمان اعلام اولیه این پروژه منتشر می شود.

به گفته مهران محرمیان، معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی، بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را راه حلی برای رفع برخی ناهماهنگی ها و تمرکززدایی منابع می داند. وی خاطرنشان کرد که سایر کشورها قبلاً شروع به بهره مندی از CBDC ها کرده اند.

محرمیان جزئیات خاصی از آغاز مرحله آزمایشی ارائه نکرد. مقامات تهران، شرکت خدمات انفورماتیک کشور را موظف کردند تا در سال ۲۰۱۸ یک «ارز رمزنگاری ملی» توسعه دهد. بازوی CBI، شبکه خدمات پرداخت و اتوماسیون بانکی کشور را اداره می کند.

بعداً این شرکت توضیح داد که ارز دیجیتال ایرانی با استفاده از پلتفرم Hyperledger Fabric، پیاده‌سازی چارچوب بلاک چین و یکی از پروژه‌های Hyperledger توسط بنیاد لینوکس طراحی شده است.

انتظار می رود بلاک چین بازار سهام ایران را احیا کند.

حداکثر تا دو سال دیگر مجبور خواهیم شد از فناوری بلاک چین استفاده کنیم… طولی نمی کشد که شروع به توکن‌سازی دارایی‌های فیزیکی و سهامی می‌کنیم که می‌توان به راحتی در پلتفرم‌های جدید معامله کرد.

او افزود که زمان آن فرا رسیده است که پتانسیل فناوری‌های بلاک چین را برای حل برخی مسائل موجود، مانند تأیید هویت سهامداران، در نظر بگیریم و فرآیند زیرساخت را آغاز کنیم.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran