اDo Kwon ایده درستی داشت، بانک‌ها برای استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات ریسک دارند

IMG_20230312_094715_578

با توجه به دخالت مستقیم بانک سیلیکون ولی در بی ثبات کردن قیمت USDC، CZ بانک ها را به دلیل افزایش خطرات استیبل کوین ها مقصر دانست.

 مارپیچ مرگ اکوسیستم Terra (LUNA) و TerraUSD (UST) به عنوان یک کاتالیزور برای بازار نزولی سال 2022 عمل کرد – باعث ضرر میلیونی، آسیب رساندن به احساسات سرمایه‌گذاران و تشدید توجه نظارتی بر روی ارزهای دیجیتال شد. با این حال، کاهش اخیر سکه USD Circle (USDC) باعث شد مدیر عامل بایننس Changpeng ‘CZ’ Zhao باور کند که بانک‌های سنتی خطری برای استیبل کوین‌هایی هستند که معمولاً با ارزهای فیات مانند دلار آمریکا به نسبت ۱:۱ مرتبط می‌شوند.

در 11 مارس، Circle فاش کرد که بانک سیلیکون ولی (SVB) درخواست برداشت 3.3 میلیارد دلاری آن را پردازش نکرده است. بازار کریپتو با فروش دارایی USDC خود به این افشاگری پاسخ داد و باعث شد استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا پیوند خود را از دست بدهد. با توجه به دخالت مستقیم SVB در بی ثبات کردن قیمت USDC، CZ بانک ها را به دلیل افزایش خطرات استیبل کوین ها سرزنش کرد.

بانک ها خطری برای سکه های پایدار با پشتوانه فیات هستند.

بسیاری از سرمایه گذاران احتمال کاهش عمق USDC را پیش بینی کردند و تصمیم گرفتند دارایی های خود را بفروشند تا از ضرر جلوگیری کنند. با این حال، برای یکی از این سرمایه گذاران، یک تصمیم عجولانه منجر به زیان بیش از 2 میلیون دلار شد.

Related Posts

Leave a comment