بانک مرکزی هندوراس گمانه زنی قانونی بیت کوین را بی اعتبار کرد.

photo_2022-03-25_12-36-16

در 23 مارس، بانک مرکزی هندوراس توضیحی در مورد دارایی‌های رمزنگاری شده مانند بیت کوین صادر کرد و خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال در این کشور پول قانونی ندارند و تحت نظارت نیستند.
این اطلاعیه که از طریق حساب رسمی بانک مرکزی هندوراس در توییتر منتشر شد، پس از گمانه‌زنی‌های زیادی درباره رئیس‌جمهور هندوراس، شیومارا کاسترو، منتشر شد که گفته می‌شود قصد دارد بیت‌کوین را ارز قانونی در این کشور اعلام کند.

علیرغم شایعات، بانک مرکزی هندوراس می گوید بیت کوین و دارایی های کریپتو در کشور مناقصه قانونی نیستند.
در چند وقت اخیر، شایعات زیادی مبنی بر اینکه 56امین رئیس جمهور هندوراس، شیومارا کاسترو، ممکن است بیت کوین را در هندوراس قانونی کند، منتشر شده است. برخی گزارش‌ها حتی اشاره کردند که ممکن است در این هفته یا «روزهای آینده» دولت هندوراس اعلامیه‌ای صادر کند. با این حال، در 23 مارس، بانک مرکزی هندوراس به این شایعات پایان داد، زیرا بیانیه بانک اشاره می کند که دارایی های رمزنگاری نه قانونی هستند و نه تحت نظارت در هندوراس هستند.

در نامه بانک مرکزی هندوراس توضیح داده شده است: «بیت کوین یک دارایی مالی است که به صورت مجازی وجود دارد (همچنین به عنوان ارز دیجیتال شناخته می‌شود) که در حال حاضر در کشور ما نظارتی بر آن وجود ندارد و در اکثر کشورها وضعیت ارز قانونی ندارد.

بانک مرکزی این کشور به جزئیات بیشتری اشاره می کند که بانک مرکزی هندوراس “تنها صادرکننده اسکناس و سکه های قانونی در قلمرو ملی است.” در اطلاعیه این بانک تاکید شده است که سیستم بانک مرکزی هندوراس “بر عملیات انجام شده با ارزهای دیجیتال نظارت یا تضمین نمی کند.” اساساً، بانک خاطرنشان می کند که مسئولیت هر تراکنشی که با یک دارایی مجازی انجام می شود، تنها بر عهده «کسانی است که آن را انجام می دهند».

در حالی که بیت کوین و سایر دارایی های کریپتو در هندوراس تنظیم یا قانونی نیستند، بانک مرکزی می گوید که هنوز “اهمیت پذیرش نوآوری های تکنولوژیکی را در نظر می گیرد.” این بانک به بررسی پیامدهای فنی و حقوقی «انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)» ادامه می‌دهد.

Related Posts

Leave a comment