بانک مرکزی گرجستان تحقیقات AML را در شرکت های رمزنگاری راه اندازی می کند.

IMG_20230603_105828_857

بانک ملی گرجستان نظارت اجباری بر ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را از اول سپتامبر 2023 آغاز خواهد کرد.

گرجستان، یک کشور بزرگ دوستدار ارزهای دیجیتال در میان کشورهای پس از شوروی، در حال آماده شدن برای شروع نظارت بر شرکت های رمزنگاری برای جلوگیری از پولشویی و پیروی از تحریم ها است.در راستای ملاحظات مبارزه با پولشویی، انتظار می‌رود تحقیقات آتی VASP انطباق این کشور با تحریم‌های غرب علیه روسیه و بلاروس را افزایش دهد.

 مستویریشویلی خاطرنشان کرد که NBG یکی از مقامات اصلی است که بر رعایت این تحریم ها نظارت می کند. وی افزود: این نظارت به ویژه در سال گذشته زمانی که حوزه های قضایی جهانی مانند آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کردند، فعال بود.

 ما یک بخش اضافی برای نظارت بر تحریم ها ایجاد کرده ایم. اجرای تحریم ها بسیار مهم است و بخش مالی آن را بسیار جدی می گیرد.»

 علاوه بر نظارت VASP، NBG همچنین در حال آماده شدن برای اعمال مجموعه ای از محدودیت های عمده برای دارندگان حساب های بانکی خارجی است. از اول سپتامبر، شهروندان روسیه اجازه نخواهند داشت بیش از 20 درصد از حساب های پس انداز خود را بلافاصله برداشت کنند.

 به گفته بانک مرکزی، چنین اقداماتی با هدف حمایت از ثبات اقتصادی گرجستان در میان افزایش سپرده‌های ارز خارجی توسط روس‌ها انجام می‌شود. طبق گزارش‌ها، رگولاتور گفت: «از آنجایی که این جریان سرمایه ممکن است ماهیت موقتی داشته باشد، بهتر است آن را در صندوق‌های نقدی نگه دارید.»

این خبر در حالی منتشر می شود که دولت گرجستان آماده می شود تا قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال را در جلسه پاییز تصویب کند. همانطور که قبلاً گزارش شده است، یک پیش نویس لایحه محلی در مورد مقررات کریپتو با هدف هماهنگی قوانین محلی با دستورالعمل های اصلی اتحادیه اروپا و ارائه وضعیت قانونی برای نهادهای درگیر در تجارت دارایی دیجیتال است.

Related Posts

Leave a comment