بر اساس داده های آن‌چین بیت کوین با موج فروش مواجه شده است.

IMG_20220222_181549_601

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که حدود ۲۱۹,۰۰۰ آدرس بیت کوین در ماه گذشته موجودی خود را خالی کرده‌اند. این موضوع می‌تواند شروع دوره خروج سرمایه از این بازار باشد. همچنین مطابق این گزارش سرمایه‌گذاران کوتاه مدت بیت کوین به طور میانگین این دارایی را در حدود قیمت ۴۷,۲۰۰ دلار خریده‌اند که در حال حاضر حدود ۲۲٪ در ضرر به سرمی‌برند.
همچنین حدود ۴.۷ میلیون واحد BTC در قیمت‌هایی بالاتر از قیمت کنونی خریداری شده‌اند که حدود ۵۴.۵٪ از آن‌ها متعلق به هولدرهای کوتاه مدت (کمتر از ۱۵۵ روز) بیت کوین است. از نظر آماری این دسته از هولدرها زودتر به فروش دارایی خود روی می‌آورند. بنابرین این خطر وجود دارد تا بازار با فشار فروش ناشی از این دسته از سرمایه‌گذاران مواجه شود.
در حال حاضر شاخص ترس و طمع در محدوده ۲۰ و در ناحیه ترس شدید قرار دارد. بیت کوین نیز در حدود ۳۶,۹۰۰ دلار معامله می‌شود که بسیار نزدیک به پایین‌ترین قیمت خود در سال ۲۰۲۲ است. این رکورد در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) در قیمت ۳۵,۰۰۰ دلار ثبت شد.

این گزارش وقوع بازار خرسی عمیق‌تر را برای رمزارزها محتمل می‌داند. قیمت بیت کوین از اوج تاریخی خود در ماه نوامبر (آبان) حدود ۴۷٪ کاهش داشته است و ۱۵ هفته است که در روند نزولی قرار دارد. اما موضوعی که این فرضیه را تقویت کرده است، کاهش فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین است. نمودار زیر مربوط به تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین است (آدرس‌هایی که BTC دریافت یا ارسال کرده‌اند و دارای موجودی هستند). با در نظر گرفتن بازارهای خرسی، این نمودار در یک کانال صعودی در این زمان‌ها در حال حرکت است که اکنون به سطح پایین این کانال رسیده است. معنی این اتفاق این است که بیت کوین دچار کاهش تقاضا شده است.

Leave a comment