بیت کوین با تقسیم زنجیره ای دو بلوکی روبرو می شود: معنی آن چیست؟

IMG_20230508_132201_321

همانطور که توسط BitMEX Research از طریق توییتر گزارش شده است، بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو در جهان، ساعاتی پیش با یک شکاف زنجیره ای دو بلوکی نادر مواجه شد.

تقسیم‌های زنجیره بیت‌کوین رویدادهایی هستند که در آن بلاک چین، دفتر دیجیتالی که تمام تراکنش‌های بیت‌کوین را ثبت می‌کند، به‌دلیل استخراج همزمان بلوک‌های جدید، به‌طور موقت به دو زنجیره جداگانه تقسیم می‌شود. این شکاف‌ها معمولاً به محض طولانی‌تر شدن و سنگین‌تر شدن یک زنجیره برطرف می‌شوند و زنجیره دیگر کهنه می‌شود و منجر به رها شدن نهایی آن توسط شبکه می‌شود. در حالی که این تقسیمات زنجیره ای کاملاً غیر معمول نیستند، تقسیم زنجیره ای دو بلوکی برای بیت کوین بسیار نادر است. آخرین بار در نوامبر 2020 چنین رویدادی رخ داد.

با این حال، با توجه به افزایش اخیر بلوک‌های قدیمی، تقسیم زنجیره‌ای کاملاً غیرمنتظره نبود. بلوک‌های قدیمی بلوک‌هایی هستند که قبلاً معتبر تلقی می‌شدند، اما به دلیل سازمان‌دهی مجدد بلاک چین، دیگر بخشی از طولانی‌ترین زنجیره نیستند. در این مورد خاص، چندین بلوک در ارتفاع 788686 تولید شد. با استخراج بلوک‌های جدید و ارجاع یکی از این بلوک‌ها به عنوان مادر، سنگین‌ترین زنجیره زنده می‌ماند و بلوک‌های دیگر کهنه می‌شوند. برخی از کاوش‌گران بلوک‌های قدیمی را فراموش می‌کنند، زیرا به دلیل قوانین حفاظت از مهر زمانی بلاک بیت‌کوین، مُهر زمانی گزارش‌شده در یک بلوک لزوماً دقیق نیست. علیرغم نادر بودن تقسیم زنجیره‌ای دو بلوکی، جامعه ارزهای دیجیتال تا حد زیادی آشفته باقی مانده است.

 

Related Posts

Leave a comment