بیت کوین معامله گران را به دنبال داده های CPI ناامید می کند.

photo_2023-07-13_11-00-46

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، پس از انتشار آخرین داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نتوانسته است انتظارات معامله گران را برآورده کند.
بازار کریپتو تا حد زیادی نسبت به ارقام CPI بی‌تفاوت ماند و بسیاری از معامله‌گران را که انتظار واکنش چشمگیرتری را داشتند، ناامید کرد. جاش راگر، معامله گر کریپتو، در توییتر ابراز تاسف کرد که حرکت بیت کوین “واقعا ناامید کننده” است، علیرغم اینکه این “از پایین ترین اعدادی است که در چند سال اخیر دیده ایم.” داده ها نشان می دهد که نرخ تورم کمتر از پیش بینی اقتصاددانان است.طبق توییت جاستین وولفرز، اقتصاددان، شاخص CPI در ماه ژوئن تنها 0.2 درصد افزایش یافت و آن را به 3.0 درصد در سال به سال کاهش داد. این یک بازگشت به سطح تورم است که در مارس 2021 مشاهده شد. تبلیغات CPI اصلی، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، نیز تنها 0.2 درصد افزایش یافته و 4.8 درصد در طول سال افزایش یافته است.
ولفرز تاکید کرد که افزایش CPI اصلی حتی بهتر از آن چیزی است که به نظر می رسد و تنها 0.16 درصد افزایش یافته است که تقریباً نیمی از پیش بینی وال استریت است. این نرخ تورم پایین‌تر از حد انتظار بسیاری از کارشناسان را به این موضوع سوق می‌دهد که همانطور که رابرت برگس پیشنهاد کرده است، تورم ممکن است واقعاً گذرا بوده باشد.
واکنش شدید بیت کوین به داده های CPI نیز ممکن است از این نظریه حمایت کند که بیت کوین، که به عنوان محافظ تورم معرفی می شود، ممکن است آنقدر که برخی معتقدند با تورم مرتبط نباشد. علی‌رغم پاسخ‌های بی‌صدا، معامله‌گرانی مانند Rager امیدوارند که این ارز دیجیتال واکنش دیرهنگام را نشان دهد. بر اساس داده های CoinMarketCap، بیت کوین در زمان نگارش این مقاله، حدود 30732.60 دلار معامله می شود. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته محدوده ای بین 30,453.09 تا 30,904.02 دلار داشته است. اینکه آیا قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی به این داده های کلان اقتصادی در آینده واکنش نشان خواهد داد یا خیر، باید دید.

Related Posts

Leave a comment