بیت کوین پس از CPI به زیر 26 هزار دلار بازگشت، زیرا سرمایه گذاران منتظر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ هستند.

IMG_20230614_105648_079

اکنون به نظر می رسد بانک مرکزی ایالات متحده به طور فزاینده ای کمپین افزایش نرخ بهره خود را که بیش از یک سال طول کشیده است، متوقف کند.  

بیت کوین حداقل برای مدتی صدای کاهش تورم را که در انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ماه می (CPI) در روز سه شنبه منعکس شده بود، دوست داشت.بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار اخیراً با 25,846 دلار معامله شد که 0.2 درصد در 24 ساعت گذشته کاهش یافت و از بالاترین سطح بالای 26,000 دلاری که در یک ساعت پس از اعلام اداره آمار کار ایالات متحده اعلام کرد که CPI 4 درصد افزایش یافته بود، کاهش یافت. پیش بینی 4.1٪ و سپس آوریل 4.9٪.

بیت کوین در اکثر چهار روز گذشته زیر 26000 دلار راکد بوده است زیرا سرمایه گذاران نگرانی از شکایت های کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه صرافی های رمزنگاری Binance و Coinbase را کنار گذاشته و منتظر آخرین قرائت تورم و تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره در روز چهارشنبه بودند.اکنون به نظر می رسد فدرال رزرو کمپین یکساله ستیزه گری پولی خود را متوقف کند. فقط یک سال پیش، CPI در 8.6٪ بود که فدرال رزرو را وادار کرد تا نرخ صندوق های فدرال را تا 75 واحد پایه (bps) افزایش دهد و دارایی های ریسک پذیر را افزایش دهد.

تیم فراست، مدیر عامل ثروت دیجیتال، در حالی که امروز خبر خوبی برای اقتصاد ایالات متحده و بیت کوین است، هر گونه نوسانی که ممکن است ناشی از تصمیم فردای نرخ بهره یا رکود در افق آینده ایالات متحده باشد، برای دارایی های رمزنگاری نیز مفید خواهد بود.  

اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، از BTC پیروی کرد و در ابتدا قبل از بازگشت بخشی از سود خود، افزایش یافت. اتریوم اخیراً در حدود 1735 دلار تغییر کرده است، تقریباً همان جایی که روز دوشنبه در همان زمان بود. در میان 19 توکنALG و MATIC، توکن‌های بلاک چین قراردادهای هوشمند Polygon و Algorand اخیراً 0.3% و 0.8% افزایش یافته‌اند، در حالی که AXIE، رمزنگاری بومی پلتفرم بازی Axie Infinity، اندکی کاهش یافته است.  

توکن BNB بایننس اخیراً 3.3 درصد افزایش یافته است. شاخص بازار CoinDesk، معیاری برای عملکرد کلی بازار، 0.3٪ افزایش یافت.در همین حال، شاخص‌های اصلی سهام تا حد زیادی تحت تأثیر گزارش CPI قرار گرفتند و شاخص‌های فناوری سنگین Nasdaq Composite و S&P 500 به ترتیب 0.8 و 0.6 درصد افزایش یافتند.

Related Posts

Leave a comment