جامعه مونرو در میان نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، علیه «موردینال‌ها» به شدت انتقاد می‌کند.

IMG_20230521_124839_001

همیشه امکان ذخیره داده های دلخواه در کنار تراکنش های بلاک چین وجود داشته است، اما NFT ها در Monero نگرانی های جدیدی را ایجاد می کنند.

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در نهایت در بدنام‌ترین بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی قرار دارند، اما همه از آن راضی نیستند. Mordinals یا Monero Ordinals شبیه بیت کوین Ordinals هستند زیرا به هر کسی اجازه می‌دهند داده‌ها را در کنار تراکنش‌های ذخیره شده در بلاک چین Monero ثبت کنند.

 از کاهش حریم خصوصی در شبکه گرفته تا ذخیره محتوای غیرقانونی در یک پایگاه داده غیرقابل حذف، انجمن Monero نگرانی‌های زیادی را مطرح می‌کند – اما آیا واقعاً چیزی برای نگرانی وجود دارد؟در ژانویه، کیسی رودارمور پروتکل بیت کوین Ordinals را راه‌اندازی کرد که به هر کسی اجازه می‌داد داده‌های دلخواه را در کنار تراکنش‌های بیت‌کوین ثبت کند. این به کاربران امکان می دهد داده ها را به یک ساتوشی متصل کنند. پروتکل Ordinals این ساتوشی‌ها، داده‌های مرتبط و شناسه‌های منحصربه‌فرد آنها را ردیابی می‌کند و توکن‌های غیرقابل تعویض را در شبکه تسهیل می‌کند.

 انتقادات علیه Mordinals دقیقاً منعکس کننده آنهایی است که علیه همتای بیت کوین آن اعمال می شود، اما با تمرکز بیشتر بر اینکه چگونه می تواند بر حریم خصوصی Monero تأثیر بگذارد. جامعه مونرو بیش از هر چیز به حریم خصوصی اهمیت می دهد، و معرفی NFT ها در شبکه ای که تلاش می کند تا توکن های خود را تا حد امکان غیرقابل توجه کند، هرگز آسان نبود.

Related Posts

Leave a comment