جروم پاول، رئیس فدرال رزرو می‌گوید نگران برهم زدن رمزارزها در ثبات مالی در ایالات متحده نیست.

photo_2021-12-16_14-17-45

جروم پاول گفت: «استیبل کوین‌ها مطمئناً می‌توانند بخش مفید و کارآمدی در سیستم مالی برای خدمت به مصرف‌کننده باشند، اگر به درستی تنظیم شوند».
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده اشاره کرد که اگرچه آژانس دولتی باید نظارت بر تحولات در فضای رمزنگاری را در نظر بگیرد، اما او ارزهای دیجیتال را به عنوان یک نگرانی ثبات مالی برای بازارهای ایالات متحده نمی بیند.

پاول روز سه‌شنبه در پاسخ به سوالی درباره ارزهای دیجیتال از مایکل دربی از وال استریت ژورنال، از نتیجه‌گیری گزارش گروه کاری رئیس‌جمهور در مورد بازارهای مالی که در اول نوامبر منتشر شد، حمایت کرد. 

پاول می‌گوید: «استیبل کوین‌ها مطمئناً می‌توانند بخش مفید و کارآمد سیستم مالی برای خدمت به مصرف‌کننده باشند، اگر به درستی تنظیم شوند». “در حال حاضر، آنها نیستند. آنها پتانسیل بزرگ شدن را دارند، به خصوص اگر قرار باشد با یکی از شبکه های فناوری بسیار بزرگ موجود مرتبط شوند.
جروم پاول در یک کنفرانس خبری سه شنبه

رئیس فدرال رزرو افزود:

«شما می‌توانید یک شبکه پرداخت داشته باشید که فوراً از نظر سیستمی مهم بود و مقررات و حفاظت‌های مناسبی نداشت. عموم مردم به دولت و فدرال رزرو به ویژه برای اطمینان از ایمن و قابل اعتماد بودن سیستم پرداخت متکی هستند.

به نظر می‌رسید پاول از آخرین موضع دولت بایدن در مورد دارایی‌های دیجیتال قبل از جلسه تایید سنا به عنوان رئیس بعدی فدرال رزرو حمایت می‌کرد. پاول که از سال 2012 در هیأت حکام فدرال رزرو و از سال 2018 به عنوان رئیس کار کرده است، منتخب رئیس جمهور ایالات متحده است که تا سال 2026 در همین سمت خدمت می کند.

اگرچه رئیس فدرال رزرو گفت که کریپتو احتمالاً در حال حاضر یک نگرانی ثبات مالی برای ایالات متحده نیست، او همچنان ارزهای دیجیتالی که به عنوان دارایی های سفته بازانه استفاده می شود را “خطرناک” توصیف کرد و “با هیچ چیز پشتیبانی نمی شود.” پاول قبلاً نگرانی های خود را در مورد رمزارزها اعلام کرده بود – و اضافه کرد که طرفدار ممنوعیت دارایی ها مانند چین نیست – در حالی که نیاز به تنظیم استیبل کوین ها را ابراز کرده بود.

Leave a comment