ثبت نام

حجم معاملات اسپات کریپتو از دسامبر ۲۰۲۰ به پایین ترین حد ۱۴ ماهه رسیده است.

photo_2022-02-04_12-54-30
ب

در بحبوحه کاهش مستمر دارایی های کریپتو، حجم معاملات نقدی در اوایل سال جاری در ژانویه ضربه شدیدی خورده است. CryptoCompare ارائه‌دهنده داده‌های دارایی‌های دیجیتال گزارش می‌دهد که حجم کل معاملات نقدی در صرافی‌های رمزنگاری بیش از ۳۰ درصد متوالی به میزان ۱.۸۱ تریلیون در ماه گذشته سقوط کرد.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که کل حجم معاملات نقدی به کمترین میزان خود با ۱.۱۷ تریلیون دلار از دسامبر ۲۰۲۰ رسیده است. حجم معاملات نقدی رمزنگاری در نوامبر ۲۰۲۱ با ۳.۲ میلیارد دلار به اوج خود رسید.

دارایی‌های کریپتو همچنان نوسانات زیادی را نشان می‌دهند زیرا سرمایه‌گذاران پس از تفسیر فدرال رزرو دارایی‌های با ریسک را می‌فروشند. فدرال رزرو به وضوح به افزایش چندین بار نرخ بهره در سال جاری به دلیل تورم بالا اشاره کرده است.

طی ماه گذشته، قیمت برخی از ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت کوین و اتریوم بین ۲۰ تا ۲۵ درصد اصلاح شده است. از سوی دیگر قیمت برخی از آلتکوین ها به نصف کاهش یافته است.

تحلیل‌های بیشتر نشان می‌دهد که در ماه ژانویه، حجم معاملات نقدی رده بالا با ۲۱.۲ درصد کاهش به ۱.۶ تریلیون دلار و حجم معاملات رده پایین با ۶۶.۳ درصد کاهش به ۱۷۵ میلیارد دلار رسیده است. صرافی های سطح بالا در حال حاضر ۹۰ درصد از حجم معاملات نقطه ای را تشکیل می دهند.

در حالی که در معاملات نقدی مقداری کاهش وجود دارد، بازار مشتقات در ماه آخر ژانویه شاهد افزایش فعالیت بوده است. این امر حاکی از افزایش سفته‌بازی و پوشش ریسک از سوی فعالان بازار است که در حال حرکت به سمت معاملات آتی و اختیار معامله هستند.

با این حال، حجم بازار مشتقات به طور قابل توجهی کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در می ۲۰۲۱ است، زمانی که حجم به ۴.۹۶ تریلیون دلار رسید.

با نگاهی به صرافی های فردی، بایننس بزرگترین صرافی سطح بالا از نظر حجم در ژانویه ماه گذشته بود. بایننس همچنین پیشرو در بازار مشتقات بود و ۵۱.۶ درصد از کل حجم در ژانویه را به خود اختصاص داد.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran