دوج کوین وارد امور مالی غیرمتمرکز می شود.

photo_2022-01-18_13-08-48

پروتکل غیرمتمرکز نقدینگی Thorchain پشتیبانی از میم ارز دیجیتال Dogecoin را اضافه کرده است.

این امکان مبادله میم کوین را با بیت کوین، اتر، لایت کوین و سایر ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده بدون اتکا به صرافی های متمرکز امکان پذیر می کند.

Thorchain از مدل خودکار بازارساز (AMM) استفاده می کند، به این معنی که عملکردی مشابه با DEX های محبوب مانند Uniswap دارد.

با این حال، تفاوت مهم این است که امکان داد و ستد ارزهای دیجیتال واقعی را به جای نسخه‌های مصنوعی ersatz، مانند «بیت‌کوین پیچیده» (wBTC) یا «اتحریم پیچیده» (wETH) می‌دهد.

مهمتر از همه، دارندگان Dogecoin اکنون می توانند با ارائه نقدینگی برای اولین بار سود کسب کنند.

Thorchain که در ابتدا در سال 2018 توسط تیمی از توسعه دهندگان ناشناس راه اندازی شد، بلاک چین خود را در ماه آوریل راه اندازی کرد.

در ماه جولای، Thorchain پس از تحمل یک سری هک در عرض یک ماه مورد انتقاد قرار گرفت. توکن بومی پروتکل، RUNE، به دلیل حملات هول شد، اما پس از آن موفق به بازیابی شد. این واقعیت که برای کاهش پیامدهای هک ها باید به طور موقت شبکه متوقف می شد، نگرانی های تمرکز را نیز برانگیخت.
اگرچه برخی از منتقدان پیش‌بینی می‌کردند که Dogecoin پس از رشد عظیم خود در سال 2021 به سرعت در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد، این میم کوین فعلاً همچنان باقی می‌ماند و در حال حاضر از نظر ارزش بازار در جایگاه یازدهم قرار دارد.

Related Posts

Leave a comment