رئیس جمهور ترکیه اردوغان به حزب حاکم دستور داد تا متاورس را مورد بررسی قرار دهد.

photo_2022-01-28_13-33-31

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به حزب حاکم این کشور دستور داده است تا در مورد ارز دیجیتال و متاورس تحقیق کند. رئیس جمهور اردوغان گفت: موضوع حساسی است، باید یک مطالعه خوب و دقیق انجام شود.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در جلسه هیئت اجرایی مرکزی حزب عدالت و توسعه که روز سه‌شنبه به ریاست وی برگزار شد، در مورد ارزهای دیجیتال و متاورس صحبت کرد.

رسانه های محلی روز چهارشنبه گزارش دادند که در این دیدار، رئیس جمهور اردوغان به حزب عدالت و توسعه دستور داد تا تحولات جدید از جمله ارز دیجیتال و متاورس را تجزیه و تحلیل کند. وی همچنین به اعضای حزب دستور داد تا مجمعی را برای تمرکز بر این مناطق تشکیل دهند. رئیس جمهور اردوغان در این دیدار گفت:

موضوع حساسی است. باید یک مطالعه خوب و دقیق انجام شود.

اومر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه، وزیر سابق امور اتحادیه اروپا، توضیح داد که مسائل زیادی وجود دارد که مستقیماً بر زندگی مردم و اقتصاد تأثیر می گذارد. وقتی همه این مسائل مطرح شود، مشخص می شود که تهدیدها و منافعی نیز وجود دارد. همه اینها باید قانونمند شود.» وی تصریح کرد:

رئیس جمهور در خصوص بررسی زیرساخت های قانونی این موضوعات نیز دستوراتی داده است.

اومر چلیک با بیان اینکه ارزهای دیجیتال و متاورس باید از نزدیک دنبال شوند، افزود: در آینده نزدیک مجمعی به ریاست رئیس جمهور ما برگزار خواهد شد. ابعاد فناورانه، فلسفی، سیاسی و اقتصادی این مفاهیم (ارز رمزپایه و متاورس) به طور جامع مورد بحث قرار خواهد گرفت.

Related Posts

Leave a comment