ثبت نام

روسیه به ساکنان خارجی اجازه مالکیت و استفاده از روبل دیجیتال را می دهد.

photo_2021-12-13_11-50-05
ب

بانک مرکزی روسیه در نظر دارد اطمینان حاصل کند که روبل دیجیتال قابل تبدیل به ارزهای خارجی است و می تواند توسط افراد غیر مقیم استفاده شود. در سندی که به دیجیتالی شدن اختصاص داده شده است، بانک مرکزی روسیه قصد دارد اطمینان حاصل کند که روبل دیجیتالی قابل تبدیل به ارزهای خارجی است و می تواند توسط افراد غیر مقیم استفاده شود. در سندی که به دیجیتالی‌سازی بخش مالی روسیه اختصاص دارد، تنظیم‌کننده نگرانی‌های خود را در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال تکرار می‌کند و تاکید می‌کند که ارزهای دیجیتال صادر شده دولتی امن‌تر هستند.

در اولین مرحله آزمایشات در سال ۲۰۲۲، بانک روسیه از سازمان های اعتباری دعوت می کند و عملیات مصرف کننده به مصرف کننده را انجام می دهد. خزانه داری فدرال در مرحله دوم به همراه واسطه های مالی مانند ارائه دهندگان خدمات پرداخت غیربانکی، صرافی ها، کارگزاران، بازارها و شرکت های بیمه به آن ملحق خواهند شد.

قراردادهای هوشمند و حالت آفلاین و همچنین گزینه تبدیل روبل دیجیتال به ارز نیز معرفی خواهد شد. CBR ادعا می کند که استفاده از روبل دیجیتال به صورت آفلاین باعث افزایش در دسترس بودن خدمات مالی برای مردم می شود. می گوید که کارمزدهای یکسان هزینه های تراکنش را کاهش می دهد. این پلتفرم همچنین برای پرداخت های هدفمند به شهروندان و مشاغل استفاده خواهد شد.

در این سند، بانک مرکزی روسیه بار دیگر توجه خود را به خطراتی که در ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین می بیند، جلب کرده است. CBR موضع خود را تکرار می کند که ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد نمی توانند به عنوان وسیله پرداخت استفاده شوند.

با توجه به اینکه رویکردهای متفاوتی برای مقررات وجود دارد، با این وجود این بانک روندی را به سمت تشدید قوانین مربوط به فضای کریپتو برجسته می کند. بانک روسیه همچنین اصرار دارد که CBDC ها می توانند به نیاز به پرداخت های دیجیتال ایمن پاسخ دهند.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran