زیان بازار کریپتو سود السالوادور را تغییر می دهد، رئیس جمهور بوکله دوباره از افت بازار بیت کوین (BTC) می خرد.

photo_2021-12-04_10-15-27

حمام خون بازار ارزهای دیجیتال امروز ممکن است برای معامله گران ویرانی ایجاد کند، اما معلوم شد که فرصتی عالی برای السالوادور برای خرید یک کاهش دیگر است. رئیس جمهور نایب بوکله در توییتر اعلام کرد که کشور کوچک آمریکای مرکزی 150 بیت کوین دیگر را با قیمت متوسط ​​48670 دلار در طول سقوط اخیر بازار خریداری کرده است.

آشفتگی روز شنبه بازار کریپتو شاهد بود که ارزش ارزهای دیجیتال برتر دو رقمی شد و ارزش بازار نزدیک به 20 درصد کاهش یافت. بیت کوین (BTC) به 42.848 دلار به پایین ترین حد 2 ماه اخیر رسید و ارزش بازار آن به زیر 1 تریلیون دلار رسید، اتریوم (ETH) نیز به پایین ترین سطح ماهانه زیر 4000 دلار سقوط کرد.

السالوادور از زمانی که اولین کشوری بود که بیت کوین را در ماه سپتامبر تبدیل به یک ارز قانونی کرد،  رئیس جمهور بوکله در اکثر موارد به پایین ترین سطح بازار برای خرید رسیده است. با این حال، او این بار آن را هفت دقیقه از دست داد زیرا قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی به 42874 دلار سقوط کرد و سپس به بالای 47000 دلار رسید.

السالوادور اولین کاهش خود را در سپتامبر خریداری کرد، زمانی که قیمت بیت کوین زیر 40 هزار دلار بود و بسیاری به رئیس جمهور در مورد نوسانات بازار و ضررهای احتمالی که به خزانه دولت وارد می کند هشدار دادند. با این حال، رئیس‌جمهور Bukele به پایین‌ترین سطح بازار رسید و در ماه اکتبر سرمایه‌گذاری را تقریبا دو برابر کرد زیرا بیت کوین به 69 هزار دلار رسید. السالوادور اکنون از سود بیت کوین برای ساخت مدارس و بیمارستان ها استفاده می کند.

حمام خون در خیابان ساتوشی منجر به بزرگترین رویداد انحلال در بازار کریپتو از سپتامبر 2020 شد. تقریباً یک میلیارد دلار انحلال در یک ساعت گذشته اتفاق افتاد و بیت کوین با نزدیک به 650 میلیون دلار در صدر جدول قرار گرفت و اتر با 292 میلیون دلار در رتبه اول قرار گرفت.

Leave a comment