سامسونگ از Metaverse برای حل مشکلات اخیر خود با اپلیکیشن ها و افت قیمت سهام استفاده می کند.

photo_2022-03-17_14-28-54

همانطور که توسط رسانه کره جنوبی Hankyung گزارش شده است، Samsung Electronics این خبر را منتشر کرده است که قصد دارد به درستی وارد Metaverse شود.

این تصمیم اخیرا در مجمع عمومی صاحبان سهام اعلام شد. این حرکت شامل ادغام ها و تملک های متعدد، ورود به حوزه هوش مصنوعی، فناوری مخابرات 5G و تولید ربات ها خواهد بود.

این تصمیم به دلیل مشکل “سرویس بهینه سازی بازی” (GOS) گرفته شده است که عملکرد هزاران برنامه بازی را در تلفن های هوشمند گلکسی اس 22 کند کرده است و قیمت سهام این شرکت افت کرده است.

همانطور که هانکیونگ گزارش می دهد، دلیل کاهش قیمت سهام این شرکت نبود موتور رشد جدید برای تجارت سامسونگ بوده است. اکنون متاورس، هوش مصنوعی و ربات‌ها به این موتور تبدیل خواهند شد تا تجارت غول الکترونیکی را به جلو ببرند.

از زمان خرید شرکت الکترونیک هارمن، سامسونگ هیچ شرکت دیگری را خریداری نکرده است و هیچ ارزیابی دیگری که سامسونگ را با رقبای خود مقایسه کند، خریداری نکرده است. بنابراین، نایب رئیس هان تصمیم گرفت که متاورس را به عنوان راهی برای رشد تجارت در جلسه سهامداران انتخاب کند.

گذشته از Metaverse، ربات ها اغلب توسط غول الکترونیکی به عنوان یک موتور رشد جدید در دو سال گذشته مورد توجه قرار گرفته اند. در پایان سال 2020، سامسونگ تقریباً یک کارگروه برای تجاری سازی ربات ها تأسیس کرد.

در اواخر سال 2021، این کارگروه تقریباً تکمیل شده به یک تیم تجاری روبات تبدیل شد. اکنون، این صنعت انتظار دارد سامسونگ پس از یک سال آزمایش، عملیات جدی در این زمینه را آغاز کند.

معاون هان در این نشست تاکید کرد که سامسونگ قصد دارد به یک شرکت پیشرو در حوزه فناوری ربات ها در زمینه های مختلف تبدیل شود تا به نسل های آینده مردم کمک کند تا با روبات ها به عنوان “همراهان زندگی” زندگی کنند.

سامسونگ به زودی دستگاه متاورس را عرضه می کند.
در جریان کنگره جهانی موبایل در بارسلون در اواخر فوریه، هان نایب رئیس سامسونگ اظهار داشت که متاورس این روزها به موضوع داغ محافل تجاری تبدیل شده است، بنابراین این شرکت قصد دارد یک دستگاه متاورس را عرضه کند. او هیچ مهلت تقریبی برای آزادی مشخص نکرد.

Related Posts

Leave a comment