سوئیس قصد دارد دارایی های ارزهای دیجیتال روسیه را مسدود کند.

photo_2022-03-05_12-32-11

سوئیس موضعی قوی علیه روس‌هایی که ارزهای دیجیتال را در داخل مرزهای خود نگه می‌دارند اتخاذ کرده است و این دارایی‌ها را مسدود خواهد کرد.

این کشور معمولاً بی طرف به اتحادیه اروپا و ایالات متحده در اعمال تحریم های مالی علیه روس ها پس از جنگ آغاز شده توسط رئیس جمهور پوتین پیوسته است. علاوه بر این، مقامات کشور نیز به دنبال دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود در مرزهای سوئیس هستند.

از زمانی که پوتین “عملیات نظامی ویژه” خود را علیه اوکراین آغاز کرد، که معلوم شد یک جنگ همه جانبه بود، ناتو و اتحادیه اروپا اقدامات شدیدی را برای محدود کردن این کشور و ثروتمندترین افراد (الیگارشی ها) از دسترسی به خدمات مالی و حتی محدود کردند.
در حالی که غول‌هایی مانند بایننس، کوین‌بیس و کراکن تاکنون از انجام این کار خودداری کرده‌اند و گفته‌اند که چنین حرکتی با ماهیت کریپتو متناقض است، چندین صرافی کره جنوبی شروع به مسدود کردن آدرس‌های IP روسیه کردند.
بر اساس گزارش فایننشال تایمز، سوئیس نیز موضع مشابهی اتخاذ کرده است. جدا از پیوستن به اتحادیه اروپا در اعمال تمامی تحریم‌ها علیه روسیه، این کشور معمولاً بی‌طرف نیز به دنبال دارایی‌های ارز دیجیتال روس‌ها در خاک خود بود. جالب اینجاست که یکی از مقامات ارشد وزارت دارایی نیز برخی از بزرگترین شایستگی های صنعت دارایی دیجیتال را برجسته کرده است.

Related Posts

Leave a comment