شت کوین Floki Inu Knock-Off به کلاهبرداری Honeypot تبدیل می شود.

photo_2021-12-28_12-53-49

با توجه به هشداری که توسط شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield صادر شده است، Snowflake Floki، یکی از حذف‌کننده‌های سکه میم Floki Inu، یک کلاهبرداری Honeypot است.
همانطور که از نام آن پیداست، یک هانی پات کاربران را در خرید توکن ها به دام می اندازد و در عین حال توانایی فروش آنها را غیرفعال می کند. پول خریداران به طور موثر در قرارداد گیر می کند زیرا تمام برداشت ها قطع شده است. به طور معمول، کلاهبرداران تمام کیف پول های دیگر را به جز کیف پول های خودشان در لیست سیاه قرار می دهند.

این نوع کلاهبرداری جدید نیست. کاربران اتریوم سالهاست که با هانی پات سروکار دارند. از آنجایی که زنجیره هوشمند بایننس برای صدور توکن بسیار ارزان‌تر است، چنین کلاهبرداری‌هایی در بلاک چین قرارداد هوشمند محبوب به یک اتفاق رایج تبدیل شد.
Snowflake Floki روز دوشنبه در PancakeSwap، یک پلتفرم غیرمتمرکز که توسط زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی می‌شود، پخش شد و برخی از دنبال‌کنندگان فوراً متوجه پرچم قرمز شدند.
در حال حاضر یک راه آسان برای شناسایی هانی پات وجود دارد، البته نه یک روش ضد عیب. یک ردیاب هانی پات تراکنش خرید و فروش را شبیه سازی می کند تا بتواند تشخیص دهد که آیا یک پروژه ارز دیجیتال کلاهبرداری است یا خیر.

Leave a comment