صرافی AscendEX 80 میلیون دلار به دنبال سازش کیف پول گرم ERC-20، BSC و Polygon ضرر می کند.

photo_2021-12-12_11-56-10

از این تعداد، حدود 60 میلیون دلار توکن تنها از طریق بلاک چین اتریوم منتقل شد. توکن های دزدیده شده از BSC و Polygon به ترتیب 9.2 و 8.5 میلیون دلار ارزش دارند.
پلتفرم معاملاتی کریپتو AscendEX متحمل ضرر ۷۷.۷ میلیون دلاری در یک مصالحه کیف پول گرم شد که به هکرها امکان دسترسی و انتقال توکن‌های میزبانی شده از طریق زنجیره‌های بلوک اتریوم (ETH)، بایننس هوشمند (BSC) و Polygon (POLY) را داد.

بلافاصله پس از تحقق، AscendEX فعالانه به کاربران خود در مورد وجوه سرقت شده هشدار داد و تأیید کرد که هکرها قادر به دسترسی به ذخایر کیف پول سرد شرکت نیستند.

به گفته PeckShield، یک شرکت امنیت بلاک چین و تجزیه و تحلیل داده، حدود 60 میلیون دلار توکن از طریق بلاک چین اتریوم منتقل شده است. ارزش توکن های دزدیده شده از زنجیره هوشمند بایننس و Polygon به ترتیب 9.2 و 8.5 میلیون دلار است که توسط داده های EtherScan نشان می دهد.

برخی از توکن های محبوب دزدیده شده در این هک عبارتند از USD Coin (USDC)، Tether (USDT) و Shiba Inu (SHIB). با این حال، AscendEX هنوز به طور رسمی ارزش دقیق توکن هایی را که توسط هکرها حذف شده است تأیید نکرده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد با سرپوش گذاشتن بر ضررهای کاربران آسیب دیده به دلیل این حمله به آنها کمک خواهد کرد.

همین هفته گذشته در 5 دسامبر، حمله مشابهی به صرافی رمزارز BitMart به دلیل یک توافق کیف پول گرم که روی بلاک چین‌های هوشمند اتریوم و بایننس میزبانی شده بود، منجر به ضرر نزدیک به 200 میلیون دلار شد.

Leave a comment