صرافی Huobi امروز معاملات مشتقات رمزنگاری را در چین تعطیل می کند.

IMG_20211029_121629_988

کالین وو، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس چینی که همه چیزهای مربوط به بلاک چین و رمزارز را پوشش می‌دهد، در توییتی اعلام کرد که مطابق با اعلامیه‌هایی که در اوایل پاییز امسال منتشر شد، Huobi معامله تمام معاملات آتی ارزهای دیجیتال و سایر محصولات مشتقات را برای کاربران در سرزمین اصلی چین متوقف خواهد کرد.
طبق اعلامیه های قبلی، Huobi، بزرگترین صرافی چین، امروز به طور کامل معاملات آتی، قراردادها و سایر توابع مشتقات را برای همه کاربران چینی تعطیل خواهد کرد.
پیش از این، Huobi اولین صرافی بود که اعلام کرد به دلیل ادامه ممنوعیت ارزهای دیجیتال اعمال شده توسط دولت چین، تصمیم به خروج از سرزمین اصلی چین گرفته است.
سایر پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو و شرکت‌های ارز دیجیتال، از جمله استخرهای استخراج کریپتو، از نمونه Huobi پیروی کردند. این لیست شامل BTC.Com و Bitmain است. صرافی کوینکس در حال خروج از چین است و صرافی Renrenbit که توسط “پادشاه OTC” چین، ژائو دونگ راه اندازی شده بود، کسب و کار خود را به طور کامل تعطیل می کند.
ایلان ماسک ثروتمندترین مرد جهان، معتقد است که ارزهای دیجیتال سلطه حزب کمونیست چین را در این کشور تهدید می کند. از این رو، ادامه ممنوعیت کریپتو که از اوایل سال 2017 آغاز شد، زمانی که دولت ICO ها را ممنوع کرد.
رابرت کیوساکی، نویسنده پرفروش‌ترین کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر» درباره خودسواد مالی، سرمایه‌گذار، رابرت کیوساکی، معتقد است که سرکوب استخراج‌کنندگان رمزارز و کریپتو به دلیل برنامه‌های چین برای راه‌اندازی CBDC خود – یوان چینی دیجیتال (DCEP) است. و دولت به سادگی با از بین بردن هر رقابتی راه را برای آن باز می کند.
عجیب است که علیرغم اعلام اینکه همه تراکنش‌های رمزنگاری خارج از قانون هستند، مقامات اذعان می‌کنند که این ممنوعیت هنوز مبنای قانونی کاملی برای آن ندارد. در حالی که به دنبال راه‌هایی برای پیاده‌سازی این موضوع در سیستم قوانین محلی هستیم، مالکیت بیت‌کوین به عنوان دارایی قانونی باقی می‌ماند.
علاوه بر این، چین اکنون می‌خواهد بر صرافی‌های رمزنگاری که خدماتی را به کاربران چینی ارائه می‌دهند، مالیات اعمال کند، حتی آنهایی که در خارج از چین هستند.

Related Posts

Leave a comment