صربستان درخواست های مجوز را از 3 صرافی ارزهای دیجیتال بررسی می کند.

photo_2021-12-26_11-23-33

سه صرافی رمزارز برای صدور مجوز در صربستان درخواست داده اند، که اخیراً قوانینی را برای تنظیم فضای دارایی دیجیتال خود تصویب کرده است. دولت بلگراد انتظار دارد که شرکت‌ها در عرض چند هفته مجوز دریافت کنند و به صرب‌ها این امکان را برای خرید و فروش قانونی ارزهای دیجیتال ارائه دهند.

به گزارش رسانه های محلی، سینیسا مالی، وزیر دارایی این کشور این هفته در پارلمان اعلام کرد که مقامات صربستان در حال حاضر در حال بررسی درخواست های مجوز ارائه شده توسط سه صرافی ارز دیجیتال هستند. این مقام به نقل از خبرگزاری تانجوگ توضیح داد:

من انتظار دارم که در چند هفته آینده اولین مجوزها را صادر کنیم – این برای ما بسیار مهم است.

در پاسخ به سؤالات قانونگذاران، مالی همچنین فاش کرد که چهار صادرکننده توکن های دیجیتال قبلاً هزینه های درخواست را پرداخت کرده اند. وزیر امور خارجه تاکید کرد که صربستان یکی از اولین کشورهایی است که این حوزه را از طریق قانون تنظیم کرده است. او افزود که به آرامی اما مطمئناً، بازار ارزهای دیجیتال و رمزهای دیجیتال نیز در حال تحول است.

مالی همچنین فاش کرد که صربستان در حال توسعه پلتفرم معاملاتی توکن خود است که انتظار می رود در اوایل سال آینده راه اندازی شود. وی همچنین گفت که دولت به شدت در حال کار برای اتخاذ یک استراتژی رشد برای بورس اوراق بهادار بلگراد است که به گفته وی “ابزار مناسب برای حمایت از توسعه بازار مالی ما” است.

قانون دارایی های دیجیتال صربستان در پایان ژوئن سال جاری لازم الاجرا شد. این قانون ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را به عنوان دارایی های مجازی و سوابق دیجیتالی با ارزش تعریف می کند که می توان آنها را خریداری، فروخت، انتقال داد و مبادله کرد.

از آن زمان تعداد صرب‌هایی که ارزهای دیجیتالی دارند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. گزارش اخیر رسانه ها، به نقل از برآوردهای نمایندگان صنعت کریپتو، نشان می دهد که حدود 200000 نفر از ساکنان این کشور اروپای جنوب شرقی اکنون صاحب یک یا آن سکه هستند.

Leave a comment