طبق گزارش ها، پروتکل وام دهی DeFi Fintoch، پول سرمایه گذاران را به مبلغ 31.6 میلیون دلار دزدید.

IMG_20230525_145642_113

فینتوچ، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) که خدمات وام‌دهی و سرمایه‌گذاری همتا به همتا (P2P) ارائه می‌دهد، با 31.6 میلیون دلار ارزهای دیجیتال متعلق به سرمایه‌گذاران در یک کلاهبرداری آشکار از خروج فرار کرده است.

 توییت‌های متعددی از سوی کاربران فینتوچ که از عدم امکان برداشت دارایی‌هایشان شکایت داشتند، اوایل امروز در توییتر مشاهده شد و این ظن را تأیید کرد که این پلتفرم با سرمایه‌های سرمایه‌گذاران از بین رفته است.کارشناس معروف Web3 و تحلیلگر زنجیره‌ای ZachXBT اواخر روز سه‌شنبه در توییتر اعلام کرد که تیم پشت فینتوچ از کاربران زنجیره هوشمند Binance (BSC) کلاهبرداری کرده است.

 زک فاش کرد که فینتوچ 31.6 میلیون تتر (USDT) را به چندین آدرس در شبکه‌های Tron و Ethereum در 22 می حدود ساعت 12:58 بعد از ظهر UTC منتقل کرده است. حرکت این پلتفرم باعث وحشت در بین سرمایه گذاران شد زیرا آنها گزارش دادند که قادر به برداشت دارایی های خود نیستند.

 به دنبال سکوت فینتوچ در مورد موضوع خروج، چندین کاربر به بخش نظرات آخرین توییت این پلتفرم که در 23 می منتشر شد، هجوم آوردند و خواستار توضیح شدند. کاربرانی که سعی کردند از طریق کانال پشتیبانی مشتری با شرکت ارتباط برقرار کنند، با پاسخ‌های خودکار مورد استقبال قرار گرفتند.فینتوچ با وعده بازگشت سرمایه روزانه 1% (ROI) و ادعای وابستگی به شرکت خدمات مالی و بانکداری چندملیتی آمریکایی مورگان استنلی، سرمایه گذاران را جذب کرد.

 با این حال، مورگان استنلی هرگونه وابستگی به فینتوچ را رد کرد و تصریح کرد که هیچ ارتباطی با پروتکل DeFi ندارد، پروتکلی که بدون مجوز از علامت تجاری آن استفاده می‌کرد. این شرکت چند ملیتی از هرگونه مسئولیت مربوط به معاملات یا نتایجی که از فینتوچ ناشی می شد فاصله گرفت.

Related Posts

Leave a comment