لایت کوین بالاخره ارتقای اصلی Mimblewimble خود را راه اندازی کرد.

photo_2022-01-31_22-28-43

پس از دو سال توسعه، لایت‌کوین (LTC) بالاخره ارتقای Mimblewimble مورد انتظار خود را راه‌اندازی کرد و دری را برای تراکنش‌های حریم خصوصی بیشتر در شبکه باز کرد.

ادغام Mimblewimble با Litecoin از طریق بلوک Extension Mimblewimble، همچنین به عنوان MWEB شناخته می شود، که به کاربران شبکه اجازه می دهد تا تراکنش های محرمانه را انتخاب کنند. دیوید بورکت، توسعه‌دهنده اصلی MWEB، که توسط بنیاد لایت کوین حمایت می‌شود، گفت: این ارتقا قابلیت زنده ماندن لایت کوین را به عنوان یک ارز قابل تعویض که می‌تواند برای تراکنش‌های روزمره، پرداخت حقوق کارکنان و حتی خرید املاک و مستغلات استفاده شود، بهبود می‌بخشد.

Mimblewimble یک پروتکل غیرمتمرکز متمرکز بر حریم خصوصی است که نام خود را از طلسم بستن زبان که اولین بار در مجموعه کتاب های هری پاتر معروف شد، گرفته است. این پروتکل دارای یک ویژگی محرمانه است که به کاربران اجازه می دهد اطلاعات تراکنش را پنهان کنند. همچنین چارچوبی را برای سایر بلاک چین ها فراهم می کند تا قابلیت استفاده از ارز دیجیتال خود را افزایش دهد.
لایت کوین ابتدا یکپارچه سازی Mimblewimble را در یک جفت پیشنهاد بهبود لایت کوین آغاز کرد که به اکتبر 2019 بازمی گردد. این شبکه اولین شبکه آزمایشی Mimblewimble خود را در اکتبر 2020 به دنبال تاخیرهای اولیه به دلیل مشارکت کم جامعه راه اندازی کرد. شبکه آزمایشی همچنین در زمانی راه‌اندازی شد که تنظیم‌کننده‌ها در اروپا – عمدتاً یوروپل – زنگ خطر را در مورد سکه‌های حفظ حریم خصوصی به صدا درآوردند.

علاوه بر ناشناس بودن و تراکنش‌های خصوصی، فناوری Mimblewimble تاکید زیادی بر قابلیت تعویض و مقیاس‌پذیری دارد – ویژگی‌های کلیدی که در حال حاضر در بسیاری از بلاک‌چین‌ها وجود ندارد. بنیاد لایت کوین معتقد است ادغام Mimblewimble به وضعیت LTC به عنوان “پول سالم” کمک می کند، که یک مفهوم گسترده است که به پول های پایدار اشاره دارد که کمتر مستعد کاهش ارزش و تأثیر سیاست پولی هستند. LTC در حال حاضر با ارزش کل 7.5 میلیارد دلار در رتبه 21 در رتبه بندی ارزش بازار قرار دارد.

Related Posts

Leave a comment