متا پرداخت رمزنگاری را در واتس اپ برای مشتریان ایالات متحده آغاز می کند.

photo_2021-12-09_16-52-16

متا، فیسبوک که به تازگی تغییر نام داده است، آماده است تا پرداخت های رمزنگاری شده را از طریق برنامه چت اجتماعی Whatsapp با استفاده از کیف پول رمزنگاری Novi معرفی کند. غول رسانه های اجتماعی قبلاً آزمایش های مشابه را آغاز کرده است.

رئیس NOVI، Stephane Kasriel در توییتر فاش کرد که برنامه آزمایشی برای نزدیک به شش هفته در حال انجام است، جایی که گروه منتخبی از افراد در حال آزمایش ویژگی‌ها و خدمات پرداخت Whatsapp هستند.

روش جدیدی برای امتحان کیف پول دیجیتال @Novi وجود دارد. از امروز، تعداد محدودی از افراد در ایالات متحده می‌توانند با استفاده از Novi در واتس‌اپ@ پول ارسال و دریافت کنند و ارسال پول به خانواده و دوستان را به آسانی ارسال پیام می‌کند. 

این اولین گام بزرگ متا در جهت گسترش ردپای کیف پول دیجیتال خود پس از تغییر نام تجاری خواهد بود. آرزوهای ارز دیجیتال فیس بوک در سال 2019 آغاز شد، زمانی که آنها پروژه جهانی استیبل کوین خود به نام لیبرا را اعلام کردند. با این حال، سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال شروع نشد زیرا با تعدادی از موانع نظارتی مواجه شد و در نهایت مجبور شد تعطیل شود.

فیس بوک برنامه های رمزنگاری خود را رها نکرد و اکنون قصد دارد با تغییر نام تجاری در اکوسیستم متاورهای نوپا تأثیر بگذارد. این کیف پول Novi را در کنار خود توسعه داده است که اکنون نقش کلیدی در برنامه های پرداخت آن ایفا می کند.

با توجه به اینکه واتساپ یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های چت اجتماعی در سراسر جهان با بیش از یک میلیارد کاربر است، سرمایه‌گذاری جدید پرداخت کریپتو با استفاده از واتساپ می‌تواند راه را برای متا در بخش پرداخت دیجیتال هموار کند.

Leave a comment