ثبت نام

مدیران فنی و سیاسی روسیه پیشنهاد ممنوعیت کریپتو را محکوم کردند.

photo_2022-01-24_13-18-52
ب

پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام، در پست اخیر خود نوشت که ممنوعیت پیشنهادی کریپتو “تعدادی از بخش‌های اقتصاد فناوری پیشرفته را از بین می‌برد”.

در ۲۰ ژانویه(۳۰ دی)، بانک مرکزی روسیه گزارشی را منتشر کرد که در آن ممنوعیت کلی تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال داخلی را پیشنهاد کرد. در این گزارش آمده است که خطرات کریپتو برای بازارهای نوظهور از جمله روسیه بسیار بیشتر است.

با این حال، به نظر می رسد که این ممنوعیت پیشنهادی در کشور پذیرفته نشده است. پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام در پستی در ۲۲ ژانویه(۲ بهمن) اظهار داشت که ممنوعیت پیشنهادی کریپتو «تعدادی از بخش‌های اقتصاد این فناوری پیشرفته را از بین می‌برد». او اضافه کرد:

“چنین ممنوعیتی به طور اجتناب ناپذیری باعث کاهش سرعت توسعه فناوری های بلاک چین می شود. این فناوری‌ها، کارایی و ایمنی بسیاری از فعالیت‌های انسانی، از امور مالی گرفته تا هنر را بهبود می‌بخشند.”

در حالی که دوروف اذعان داشت که “میل به تنظیم گردش ارزهای دیجیتال از سوی هر مقام مالی، طبیعی است”، او نتیجه گرفت که “بعید است چنین ممنوعیتی مانع از توقف کاربران بی‌وجدان و کلاهبرداران شود، اما به پروژه‌های قانونی روسیه در این زمینه پایان می‌دهد.”

لئونید ولکوف: ممنوعیت رمزنگاری غیرممکن است

در همین حال، ولکوف که رئیس ستاد الکسی ناوالنی است، در یک پست تلگرامی در تاریخ ۲۰ ژانویه، نوشت که این ممنوعیت مانند “گفتن حقایق ناخوشایند” است.

ولکوف در اعلامیه خود به گزارش ۲۰ ژانویه بلومبرگ(Bloomberg) اشاره کرد. این سازمان ادعا کرد که سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) در پیشبرد این ممنوعیت نقش مهمی ایفا کرده است، زیرا رمزارز را می توان برای تامین مالی “اپوزیسیون غیر سیستمی و سازمان های افراطی” استفاده کرد.

وی ادامه داد که او “مطمئن است که نسخه بلومبرگ در این مورد ۱۰۰ درصد به واقعیت نزدیک است، اما هیچ اتفاقی نخواهد افتاد“ زیرا روس‌ها بیشتر احتمال دارد که از کریپتو برای خرید مواد مخدر استفاده کنند و تا اینکه آنرا به سازمانهای غیر انتفاعی مسکو اهدا کنند.”

“از نظر فنی، ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده، همان ممنوعیت نقل و انتقالات شخص به شخص است (یعنی غیرممکن است)… بله، آنها می توانند سپرده گذاری وجوه در صرافی های رمزنگاری را بسیار دشوار کنند، به این معنی که خدمات واسطه ای به سادگی ظاهر می شوند که این کار را از طریق حوزه های قضایی خارجی انجام می دهند. بله، هزینه های معامله افزایش خواهد یافت. خب، حدس می‌زنم همین است.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran