همزمان با آغاز تحقیقات علیه بایننس، بانک دولتی پاکستان ممنوعیت کریپتو را اعمال می کند.

photo_2022-01-13_14-42-38

به گزارش رسانه محلی samaa.tv، پاکستان در انتخاب ممنوعیت کامل استفاده از همه ارزهای دیجیتال از چین پیروی می کند. جدای از آن، مقاله منبع اشاره می کند که مقام مالی پاکستان در حال انجام تحقیقاتی علیه صرافی بایننس است.

این مقاله توسط کالین وو، وبلاگ نویس چینی و روزنامه نگار ارزهای دیجیتال در توییتر به اشتراک گذاشته شده است.

به گزارش رسانه محلی پاکستان samaa tv، بانک دولتی پاکستان و دولت فدرال تصمیم گرفته اند استفاده از همه ارزهای دیجیتال را ممنوع کنند. پاکستان نیز به تازگی تحقیقاتی را در مورد بایننس آغاز کرده است.

در مقاله samaa tv آمده است که بانک دولتی پاکستان و دولت فدرال این کشور تصمیم گرفته اند استفاده از ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعلام کنند. این مقاله گزارشی را ارائه می‌کند که توسط دادگاه عالی سند (SHC) در 12 دسامبر ارائه شده است.

دادگاه در حال برگزاری جلسات رسیدگی به پرونده ارزهای دیجیتال است. اکنون بانک مرکزی این کشور از دادگاه خواسته است که هم کریپتو را ممنوع کند و هم صرافی‌های کریپتو را که در منطقه فعالیت می‌کنند جریمه کند.

تا پیش از این، وضعیت دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال به دلیل فقدان قانونی برای تنظیم فعالیت‌های معاملاتی کریپتو، اساساً توسط مقامات مشخص نشده بود.

وضعیت از اکتبر سال گذشته زمانی که SHC به دولت فدرال دستور داد تا در یک دوره سه ماهه مقررات ارزهای دیجیتال را اعمال کند، در حال توسعه است. دادگاه همچنین گزارشی را خواست که وضعیت حقوقی رمزارز را تعیین کند. کمیته ویژه ای برای آن تشکیل شد.

این گزارش صادر شده است و در 12 دسامبر در دادگاه ثبت شده است. این گزارش می گوید که تمام دارایی های رمزنگاری غیرقانونی هستند و باید از تجارت منع شوند. یکی از دلایل ممنوعیت این است که رمزارز می تواند برای پولشویی و تامین مالی اقدامات تروریستی استفاده شود.

این سند می گوید که تقریباً ده ها کشور دیگر، از جمله عربستان سعودی و چین، هر گونه استفاده از ارزهای رمزنگاری شده، از جمله تجارت کریپتو را ممنوع کرده اند.

این گزارش همچنین به تحقیقات در حال انجام علیه صرافی‌های رمزنگاری Binance و OctaFx توسط آژانس تحقیقات فدرال (FIA) در پاکستان، بدون ارائه جزئیات بیشتر اشاره می‌کند.

پاکستان اولین کشوری نیست که از سال گذشته با Binance دشمنی کرده است. بریتانیا، هلند، آلمان، ایتالیا، مالت و چندین کشور آسیایی اعلام کرده‌اند که بزرگترین صرافی جهان بدون هیچ مجوز قانونی در حوزه‌های قضایی آنها فعالیت می‌کند و باعث شده بایننس از این مناطق خارج شود.

Related Posts

Leave a comment