هوش مصنوعیChatGPT OpenAI پس از الزام به تقاضاهای شفافیت دوباره وارد ایتالیا می شود.

IMG_20230429_131539_714

لغو ممنوعیت در ایتالیا، ChatGPT را ملزم کرد تا شیوه‌های پردازش داده‌های خود را آشکار کند و اقدامات مربوط به سن را در میان سایر الزامات قانونی اجرا کند.

چت ربات محبوب هوش مصنوعی تعاملی (AI)، ChatGPT، ممنوعیت ارائه خدمات در ایتالیا پس از رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی که توسط آژانس حفاظت از داده این کشور، Garante، مطرح شده بود، لغو شد.در 31 مارس، ChatGPT OpenAI در ایتالیا به طور موقت ممنوع شد، پس از اینکه سازمان دیده بان مشکوک شد که چت ربات هوش مصنوعی مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) را نقض می کند.

 دقیقاً 29 روز پس از ممنوعیت، در 29 آوریل، مدیر عامل OpenAI سام آلتمن اعلام کرد که ChatGPT “دوباره در ایتالیا در دسترس است” بدون افشای اقدامات انجام شده توسط شرکت برای مطابقت با خواسته های شفافیت تنظیم کننده ایتالیایی.

لغو این ممنوعیت، ChatGPT را ملزم می‌کرد تا شیوه‌های پردازش داده‌های خود را آشکار کند و اقدامات مربوط به سن را در کنار سایر الزامات قانونی اجرا کند. همانطور که توسط رگولاتور ایتالیایی تاکید شده است، این ممنوعیت موقت در پاسخ به نقض اطلاعات اخیر توسط ChatGPT در 20 مارس رخ داده است.

Related Posts

Leave a comment