وزارت دارایی روسیه پیشنهاد می کند به جای ممنوعیت رمزگذاری آن را تنظیم کند.

photo_2022-01-28_12-46-29

در حالی که بانک مرکزی روسیه به دنبال ممنوعیت رمزارزها است، وزارت دارایی این کشور یک چارچوب نظارتی برای این صنعت پیشنهاد کرده است.

وزارت دارایی یک چارچوب نظارتی پیشنهاد کرد که امکان انجام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را از طریق سیستم بانکی روسیه با زیرساخت‌هایی برای نظارت و شناسایی معامله‌گران فراهم می‌کند.

بر اساس گزارشی که توسط رسانه محلی RBU در روز جمعه (27 ژانویه 2022) منتشر شد، وزارت دارایی روشی را پیشنهاد می‌کند که مبنی بر انجام معاملات ارزهای دیجیتال در روسیه از طریق موسسات مالی سنتی است. به عنوان بخشی از این پیشنهاد، وزارت دارایی خواهان پروتکل های قوی شناسایی مشتری برای همراهی تراکنش های ارز مجازی تنظیم شده در کشور است.

گزارش‌های قبلی مبنی بر اینکه بانک مرکزی روسیه خواستار ممنوعیت کامل صنعت ارزهای دیجیتال در این کشور شده بود، وجود داشت. جدا از برچسب گذاری این بخش به عنوان یک طرح هرمی، بانک اوج گفت که دارایی های دیجیتال ثبات مالی و سیاست های پولی مستقل را تهدید می کند.

بانک روسیه همچنین به استخراج ارزهای دیجیتال اشاره کرد و استدلال کرد که چنین فعالیت های انرژی بر خلاف دستور کار سبز روسیه است. جالب توجه است که فعالیت‌های استخراج رمزارز در این کشور رونق می‌یابد و سومین مرکز بزرگ استخراج پس از ایالات متحده و قزاقستان است.

با این حال، ایوان چبسکوف، که در وزارت دارایی به عنوان مدیر بخش سیاست مالی کار می کند، با ممنوعیت کلی پیشنهادی کریپتو مخالفت کرد. به گفته این مقام، مقررات این صنعت گام بهتری برای اتخاذ بود.
در حالی که بانک مرکزی همچنان به موضع سختگیرانه خود در برابر ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در روزهای اخیر برخی از ارزهای دیجیتال، به ویژه بخش ماینینگ را تایید کرده است. همانطور که قبلاً توسط CryptoPotato گزارش شده بود، پوتین استدلال کرده است که روسیه با اجازه دادن به فعالیت‌های استخراج کریپتو، «مزایای رقابتی» به دست می‌آورد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، برخی منابع دولتی ادعا کرده اند که پوتین مشتاق استخراج قانونی رمزارز است که از برق اضافی کشور استفاده می کند. روسیه از نظر توزیع نرخ هش پس از ایالات متحده و قزاقستان سومین مقصد استخراج ارز دیجیتال در جهان است.

Related Posts

Leave a comment