وزیر خزانه داری اسبق می گوید که ایالات متحده «به طور قابل توجهی» مالیات ها را افزایش می دهد تا کسری بودجه 1,400,000,000,000 دلاری را ببندد.

IMG_20230606_113919_248

به گفته لری سامرز، وزیر خزانه داری سابق، دولت ایالات متحده برای رفع کسری 1.4 تریلیون دلاری خود، افزایش مالیات «قابل توجهی» را بر شهروندان خود اعمال خواهد کرد.

 سامرز در سخنرانی جدیدی که توسط بلومبرگ پوشش داده شد، می‌گوید که تورم و بدهی خارج از کنترل، دولت ایالات متحده را مجبور می‌کند به افزایش مالیات‌ها ادامه دهد و به سمت نرخ‌های بهره بالاتر متمایل شود. سامرز می گوید بدهی های ایالات متحده به قدری عظیم است که صرفاً کاهش هزینه ها برای رسیدگی به این مشکل کافی نیست و مالیات های بالاتر ضروری خواهد بود.

 “ما چالشی پیش روی خود داریم که به بزرگی در تاریخ خودمان بی سابقه است…

 ایالات متحده در طول زمان به روش هایی که عمدتاً توسط فرآیند سیاسی به رسمیت شناخته نمی شود،احتمالاً به افزایش قابل توجهی در درآمد نیاز خواهد داشت.

 سامرز می‌گوید که افزایش نرخ بهره در گذشته از سوی فدرال رزرو، سطح محدودیتی را که در ابتدا از آنها انتظار می‌رفت، برای اقتصاد به ارمغان نیاورده است. بنابراین، این اقتصاددان می گوید که افزایش نرخ بهره بیشتر، چه 25 واحد پایه در یک زمان باشد یا 50، احتمالاً در افق است.

 سامرز می گوید که در مورد آینده دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی، خوش بین است. او معتقد است که یورو، ین ژاپن و یوان چین مشکلات خاص خود را دارند که مانع از به چالش کشیدن تسلط دلار آمریکا می شود.

Related Posts

Leave a comment