ونزوئلا سیستم پرداخت میر روسیه را در کاهش دلار ادغام می کند

photo_2023-06-25_14-26-16

دولت ونزوئلا اعلام کرده است که در حال حاضر برای ادغام میر، یک سیستم پرداخت الکترونیکی روسی کارت و انتقال کار می کند. رئیس جمهور نیکلاس مادورو از این ادغام حمایت کرد و اظهار داشت که این حرکت بخشی از فشار دلارزدایی است. بیش از 40000 پایانه پرداخت برای پذیرش کارت های سازگار با Mir در حال سازگاری است.

ونزوئلا سیستم پرداخت Mir روسیه را یکپارچه می کند
دولت ونزوئلا اخیراً اعلام کرد که در حال ادغام میر، یک سیستم پرداخت روسی، در شبکه نقاط فروش خود است، به عنوان بخشی از تلاش ملی دلارزدایی که قبلاً توسط رئیس جمهور نیکلاس مادورو اعلام شده بود.

کالیکستو اورتگا، رئیس بانک مرکزی ونزوئلا، اظهار داشت که این بانک اقدامات لازم را برای «اتصال به پیام‌رسانی بین بانکی بانک مرکزی روسیه به منظور برقراری ارتباط با بانک‌های ونزوئلا و بانک‌های روسی از طریق این سیستم» نهایی کرده است. “
در این فاز اول، بیش از 40 هزار پایانه فروش امکان تعامل با سامانه پرداخت میر را خواهند داشت. بانک مرکزی روسیه میر را در سال 2017 برای دور زدن تحریم هایی که ارائه دهندگان کارت های اعتباری – مانند مسترکارت و ویزا – علیه این کشور در سال 2014 وضع کردند، تأسیس کرد.
اورتگا اظهار داشت که هدف این است که 30 درصد از پایانه‌های موجود به سیستم میر متصل شوند تا کارت‌های صادر شده توسط بانک‌های روسیه را به روبل بپذیرند تا پرداخت‌ها را به ارز محلی در ونزوئلا انجام دهند.
اسکان بین المللی نیز در نظر گرفته شده است
رئیس جمهور نیکلاس مادورو توضیح داد که این اجرا بخشی از ساختن یک سیستم پرداخت جهانی جدید به دور از تحریم های غرب و نفوذ دلار آمریکا است.

Related Posts

Leave a comment