پروتکل وام دهیBlur پروتکل وام دائمی NFT را معرفی می کند.

IMG_20230502_102840_857

موقعیت‌های وام‌گیری به‌طور خودکار منقضی می‌شوند و در صورتی که یکی از طرف‌ها به‌طور یک‌جانبه تصمیم به فسخ بگیرد، می‌توان آنها را مجدداً تامین مالی کرد.

در 1 می، بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) Blur Blend را راه‌اندازی کرد، یک پروتکل وام دائمی همتا به همتا که از وثیقه NFT پشتیبانی می‌کند. توسعه دهندگان که با شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز Paradigm توسعه یافته اند، از منطق Blend به عنوان وسیله ای برای “مالی سازی به مقیاس” یاد می کنند.

پروتکلBlend نه وابستگی اوراکل دارد و نه منقضی شده است، و به موقعیت های استقراض اجازه می دهد تا به طور نامحدود باز شوند تا زمانی که خاتمه یابد. توسعه دهندگان همچنین ادعا می کنند که این پروتکل هزینه های صفر را از وام گیرندگان و وام دهندگان دریافت می کند:

 Blend کاربرانی را که می‌خواهند در مقابل وثیقه غیرقابل تعویض خود با هر وام‌دهنده‌ای که مایل به ارائه رقابتی‌ترین نرخ است، وام بگیرند، با استفاده از یک پروتکل پیشنهادی پیشرفته خارج از زنجیره، وام می‌گیرد.

 در هر طرح، Blend به طور خودکار “موقعیت استقراض را تا زمانی که برخی از وام دهندگان مایل به وام دادن آن مبلغ در برابر وثیقه هستند، ایجاد می کند.” برای این کار، هیچ تراکنش زنجیره ای لازم نیست، مگر اینکه یکی از طرفین تصمیم به خروج از موقعیت یا تغییر در نرخ بهره داشته باشد.

 با استفاده از پروتکل وام دائمی، وام گیرندگان و وام دهندگان زمان انقضای وام را با یک دوره از پیش تعیین شده به طور پیش فرض تمدید می کنند. اگر وام دهنده بخواهد وام را برخلاف میل وام گیرنده فسخ کند، یک “حراج هلندی” با نرخ بهره برای تامین مالی مجدد برگزار می شود که وام گیرنده بدهی را در انقضا بازپرداخت نکرده باشد. حراج با سود 0% با نرخی که به طور پیوسته در حال افزایش است آغاز می شود.

Related Posts

Leave a comment