پس از شکایت SEC بایننس به دلیل نقض اوراق بهادار، بیت کوین سقوط کرد.

IMG_20230606_111309_057

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز دوشنبه علیه بایننس – بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال – به همراه مدیر عامل آن Changpeng Zhao (CZ) و شرکت شریک Binance US شکایت کرده است.

این اتهامات شامل نقض قوانین اوراق بهادار مانند دستکاری بازار خود معامله، و فروش/پیشنهاد چندین اوراق بهادار ثبت نشده است.طبق بیانیه مطبوعاتی کمیسیون SEC در روز دوشنبه، این آژانس ادعا کرد که بایننس و بایننس ایالات متحده «صرافی‌های اوراق بهادار ملی ثبت‌نشده، دلال‌ها و آژانس‌های تسویه حساب» را اداره می‌کنند.

برخی از محصولات ثبت نشده بایننس شامل برنامه استیکینگ، برخی محصولات وام‌دهی رمزنگاری، و توکن‌های مبادله بومی BUSD و BNB است.

SEC همچنین ادعاهای کمیسیون تجارت کالاها و آتی (CFTC) در ماه مارس، مانند دستکاری بازار و خدمات غیرقانونی به مشتریان آمریکایی از پلتفرم بین‌المللی خود را تکرار کرد.

گری گنسلر، رئیس SEC در بیانیه ای آماده شده گفت: “از طریق سیزده اتهام، ما ادعا می کنیم که نهادهای ژائو و بایننس در شبکه گسترده ای از فریب، تضاد منافع، عدم افشای اطلاعات و فرار حساب شده از قانون دست داشته اند.”

بیت کوین بلافاصله پس از انتشار اخبار، از 26800 دلار قبل از انتشار به 26297 دلار کاهش یافت.

در پاسخ، CZ توییت «4» را منتشر کرد – نشانه‌ای به دنبال‌کنندگان برای نادیده گرفتن مطبوعات منفی و «اخبار جعلی» درباره تبادلی که برای گسترش ترس، عدم اطمینان و شک طراحی شده است.  وی افزود: «به محض مشاهده شکایت، پاسخ خواهیم داد.

Related Posts

Leave a comment