چین اولین بازداشت را به دلیل اخبار جعلی ایجاد شده با ChatGPT: Report صادر کرد.

IMG_20230509_101642_476

پوستر ادعایی اخبار جعلی اولین فردی است که در چین به دلیل استفاده از پلتفرم هوش مصنوعی ChatGPT دستگیر می شود.مظنونی که فقط به عنوان “هنگ” شناسایی شده بود توسط مقامات محلی بازداشت و در منطقه گانسو چین پس از استفاده از ChatGPT برای تولید اخبار جعلی دستگیر شد.بر اساس گزارشی از ساوت چاینا مورنینگ پست، هونگ پس از تحقیق درباره مقاله غیرمستند مربوط به تصادف قطار که در 18 آوریل توسط ماموران اجرای قانون کشف شد، بازداشت شد.

 دستگیری هونگ به دلیل «استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای جعل اطلاعات نادرست» پس از آن صورت گرفت که متخصصان امنیت سایبری کشف کردند که حداقل 20 حساب به طور همزمان مقاله اخبار جعلی را در یک سایت وبلاگ نویسی محبوب که توسط شرکت فناوری چینی بایدو میزبانی شده بود، پست کرده بودند.

 قوانین چین در مورد استفاده از رسانه های اجتماعی یکی از سخت گیرانه ترین قوانین در جهان است. پلیس گفت که هونگ به دلیل مخالفت با یک قانون علیه “مشاهده کردن و ایجاد مشکل”، قانونی که به طور خاص انتشار اخبار جعلی و شایعات در اینترنت را پوشش می دهد، دستگیر شد.

 در صورت متهم شدن، هنگ طبق قانون عادی با پنج سال زندان مواجه خواهد شد. با این حال، اگر دادگاه‌ها این جرم را فاحش بدانند، طبق مقررات تمدید شده این قانون که جرایمی را که به ویژه شدید در نظر گرفته می‌شود، ممکن است به حداکثر 10 سال محکوم شوند.

 در حالی که سرویس ChatGPT در حال حاضر در چین ممنوع است، استفاده از آن می تواند توسط شبکه های خصوصی مجازی (VPN) مبهم شود.

Related Posts

Leave a comment