ثبت نام

چین ممکن است صرافی CBDC را برای استفاده از یوان دیجیتال راه‌اندازی کند.

photo_2021-11-26_10-31-23
ب

به گزارش بلومبرگ، دستورالعمل‌های صادر شده توسط شورای دولتی به برنامه‌های پکن برای بررسی ایجاد بورسی برای تجارت دارایی‌های دیجیتال به جای افزایش خدمات مالی در پایتخت اشاره دارد. در حالی که کابینه قصد دارد آزمایش‌های یوان دیجیتال کشور را به همراه جذب غول‌های بانکی برای راه‌اندازی شرکت‌های عملیاتی e-CNY سرعت بخشد، اما هنوز هیچ شفافیتی در مورد جزئیات مبادله دارایی دیجیتال برنامه‌ریزی‌شده تا کنون وجود ندارد.

در بحبوحه مبارزه چین با ارزهای دیجیتال غیرقانونی در این کشور، و همچنین تلاش مقامات برای ارائه جایگزینی برای ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز با یوان دیجیتال متمرکز خود، به نظر می رسد چیزهای زیادی در این کشور در جریان است. یکی از دلایل اصلی چین برای اجرای ممنوعیت رمزنگاری در سراسر کشور «حفاظت از مصرف‌کننده» با توجه به ماهیت غیرقانونی کریپتو بود. با این حال، در اوایل این ماه، اولین کلاهبرداری CBDC به مقامات کشور ارائه شد. پلیس شینمی ۱۱ مظنون را در استان فوجیان به دلیل استفاده غیرقانونی از یوان دیجیتال برای پولشویی دستگیر کرد. مقامات فاش کردند که CBDC چین به عنوان وسیله ای برای پولشویی بیشتر برای یک گروه کلاهبرداری خارج از کشور که در کامبوج در این کلاهبرداری پنهان شده بود، استفاده می شد.

با این وجود، مقامات چینی به مردم اطمینان دادند که با بهبود حفاظت از حریم خصوصی و ویژگی‌های ضد جعل یوان دیجیتال، مطمئن خواهند شد که این یک حادثه مجزا باقی می‌ماند. علاوه بر این، مقامات تضمین کردند که قابلیت همکاری یوان دیجیتال با ابزارهای پرداخت موجود را افزایش دهند.

همزمان با تقویت سیستم امنیتی، مقامات چینی تصمیم به توقف آزمایشات CBDC خود گرفته اند. یی گانگ، فرماندار PBOC، از راه دور در رویداد بانک فنلاند، در مورد برنامه مقامات برای بهبود طراحی و استفاده از یوان دیجیتال صحبت کرد و عزم کشور را برای گسترش و پیشرفت آن بازگرداند.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran