ژاپن در حال آماده شدن برای پر کردن حفره های رمزنگاری احتمالی در تحریم های روسیه است.

photo_2022-03-06_13-51-34

تهاجم روسیه به اوکراین مشکلات زیادی را برای کل جهان به همراه داشته است. ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا و سایر کشورها اقداماتی را برای مهار اقتصاد روسیه اعمال کرده اند. پس از آسیب رساندن به بازارهای سنتی، اتحادیه کشورهای مختلف اکنون بازارهای ارزهای دیجیتال و NFT روسیه را تحریم کرده است. در این مناقصه، تنظیم‌کننده مالی ژاپن و انجمن تبادل دارایی‌های مجازی و رمزنگاری (JVCEA) کار بر روی آن را آغاز کرده‌اند.

متحدان قبلاً اقداماتی را در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین انجام داده اند. اقدامات انجام شده توسط آنها اقتصاد روسیه، دسترسی به فناوری و بازار ارزهای دیجیتال را محدود کرده است. اکنون، دولت ژاپن در حال مذاکره با ناظران برای ارزیابی نحوه اجرای موثر تحریم ها علیه روسیه است.

JVCEA و رگولاتور مالی ژاپن اکنون در حال تجزیه و تحلیل روش های موثر مختلف برای جلوگیری از انتقال دارایی های رمزنگاری شده در لیست تحریم های این کشور هستند.
به گزارش ژاپن تایمز، با این حال، گفت و گو در حال حاضر شامل هیچ پیشنهادی برای قطع دسترسی برای همه مشتریان روسی نیست.
تحریم‌های اعمال‌شده توسط متحدان، بانک‌های روسیه را از شبکه پرداخت جهانی سوئیفت مسدود کرده است. این حرکت باعث کاهش بیش از 30 درصدی روبل روسیه شده است. اکنون، می توان به راحتی احساس کرد که حمله به بازار ارزهای دیجیتال روسیه با تحریم های احتمالی چه می تواند انجام دهد.

به گزارش ژاپن تایمز، وزیر دارایی ژاپن، شونیچی سوزوکی، گفت: ما از نزدیک وضعیت تسویه حساب‌هایی مانند دارایی‌های کریپتو و SPFS را دنبال می‌کنیم تا اثربخشی تحریم‌ها علیه روسیه را تضمین کنیم.

در حالی که، ساتوشی هاسو، رئیس JVCEA، گفته است که “ما با آژانس خدمات مالی کار خواهیم کرد تا اقدامات خاصی را در نظر بگیریم.” Nikkei Asia گزارش می دهد.

طبق گزارش‌ها، روس‌ها حدود 5 تریلیون روبل (46.6 میلیارد دلار) در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند در حالی که این کشور پس از ایالات متحده و قزاقستان سومین استخراج‌کننده رمزارز است. اتحادیه برخی از کشورها با اعمال تحریم‌های مؤثرتر بر صنعت کریپتو روسیه، مطمئناً قصد نابودی کامل آن را خواهد داشت.

Related Posts

Leave a comment