ثبت نام

کنگره آمریکا با افزایش سقف بدهی به ۳۱.۴ تریلیون دلار موافقت کرد.

photo_2021-12-15_15-47-08
ب

کنگره آمریکا روز سه‌شنبه افزایش سقف بدهی دولت فدرال را به میزان ۲.۵ تریلیون دلار به حدود ۳۱.۴ تریلیون دلار تصویب کرد و این لایحه را برای امضای جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن ارسال کرد تا از یک نکول بی‌سابقه جلوگیری کند.

این تصویب نامه به دنبال یک بن بست چند ماهه بین دموکرات ها و جمهوری خواهان است، که دومی ها به دنبال وادار کردن حزب بایدن هستند تا حد بدهی خود را از سطح فعلی ۲۸.۹ تریلیون دلار افزایش دهند و خوراکی برای تبلیغات حمله در طول انتخابات کنگره ۲۰۲۲ ایجاد کنند.

توافق هفته گذشته میان چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا و میچ مک کانل، همتای جمهوری خواه او، زمینه را برای رای گیری روز سه شنبه فراهم کرد و قوانین عادی سنا را دور زد که حداقل ۶۰ عضو از ۱۰۰ عضو مجلس را ملزم به موافقت با پیشبرد اکثر قوانین می کرد. سنا پیشتر روز سه شنبه با ۵۰ رای موافق در مقابل ۴۹ رای موافق این لایحه را تصویب کرد.

مجلس نمایندگان به رهبری دموکرات ها با ۲۲۱ رای موافق در مقابل ۲۰۹ رای موافق این لایحه را تصویب کرد.

شومر گفت که این افزایش نیازهای دولت را تا سال ۲۰۲۳ از طریق انتخابات میان دوره ای ۸ نوامبر که کنترل کنگره را تعیین می کند، پوشش می دهد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده از کنگره خواسته بود تا سقف بدهی را تا قبل از چهارشنبه افزایش دهد.

بر اساس توافق غیرمعمولی که توسط شومر و مک‌کانل انجام شد و هفته گذشته توسط هر دو مجلس تصویب شد، قانون افزایش سقف بدهی می‌تواند این بار با اکثریت ساده در سنا تصویب شود، که به این معنی است که دموکرات‌ها می‌توانند به تنهایی از پس آن برآیند.

مبارزه با سقف بدهی و یک بحران دیگر خود ایجاد شده، تصویب لایحه ای برای ادامه تامین مالی دولت تا ماه فوریه، بیشتر وقت کنگره را در این ماه به خود اختصاص داد و اعضای هر دو مجلس اکنون مشتاق شروع تعطیلات طولانی هستند.

هنوز مشخص نیست که آیا دموکرات های کنگره می توانند به هدف دیگر شومر یعنی تصویب لایحه ۱.۷۵ تریلیون دلاری بایدن برای تقویت شبکه امنیت اجتماعی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی تا کریسمس برسند یا خیر. اختلافات عمیق درون حزبی در مورد اندازه و دامنه بسته، این تلاش را متوقف کرده است.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran