گزارش شده است که اروگوئه اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را نصب می کند.

photo_2022-01-15_13-47-07

اولین دستگاه خودپرداز رمزارز اروگوئه در شهر ساحلی پونتا دل استه، یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در منطقه، نصب شده است.
طبق گزارش‌ها، اروگوئه اولین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین (BTC) خود را نصب کرده است و یازدهمین کشور آمریکای جنوبی است که به‌طور عمومی پذیرش کریپتو را تشویق می‌کند. قبل از دخالت اروگوئه، آمریکای جنوبی میزبان 79 دستگاه خودپرداز بود که 0.2 درصد از تاسیسات خودپرداز BTC جهانی را تشکیل می داد.

به گفته Ámbito، اولین دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال اروگوئه در شهر ساحلی Punta del Este، یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در منطقه، نصب شد. اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین اروگوئه با مشارکت دو شرکت رمزنگاری محلی URUBit و inBierto توسعه و نصب شد.

دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در اروگوئه در حال حاضر از برداشت و سپرده گذاری پنج ارز دیجیتال پشتیبانی می کند: BTC، بایننس کوین (BNB)، Binance USD (BUSD)، Ferret Token (FRT) و Urubit (URUB). FRT و URUB ارزهای دیجیتال داخلی هستند که به ترتیب توسط URUBit و inBierto مدیریت و توزیع می شوند.

آدولفو وارلا، مدیرعامل inBierto، تایید کرد که این طرح 100٪ توسط دولت اروگوئه تامین شده است. inBierto یک پلت فرم سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است که همچنین یکی از اعضای اتاق فین تک اروگوئه (Cámara Uruguaya de Fintech)، شتاب دهنده استارت آپی است که بر بخش فین تک متمرکز شده است. URUBit یک توکن غیرمتمرکز است که در اروگوئه ایجاد شده و در زنجیره هوشمند Binance (BSC) مستقر شده است.

داده‌های Coin ATM Radar نشان می‌دهد که کلمبیا با 31 نصب خودپرداز رمزارز تا به امروز در بازار آمریکای جنوبی پیشتاز است و برزیل و آرژانتین به ترتیب با 22 و 11 نصب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

Leave a comment