گزارش می گوید که مقام پولی هنگ کنگ به زودی ارز دیجیتال بانک مرکزی را ارائه خواهد کرد.

IMG_20230610_103201_946

رگولاتور هنگ کنگ ممکن است e-HKD را بر روی یک بلاک چین مجاز توسعه دهد و فرآیند پیاده سازی را به بانک های خصوصی واگذار کند.

 مرجع پولی هنگ کنگ (HKMA) روز جمعه (9 ژوئن) گزارشی را منتشر کرد که در آن اعلام کرد که در حال آماده شدن برای شروع ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (CBDC) است.بر اساس گزارش ها، HKMA از سال 2017 بر روی توسعه یک دلار دیجیتال هنگ کنگ، معروف به “e-HKD” تحقیق کرده است.

 با این حال، یک مطالعه اخیر و بازخورد به‌دست‌آمده از دو دور مشاوره بازار، مقامات را متقاعد کرده است که زمینه را برای اجرای بالقوه آینده ارز دیجیتال خرده‌فروشی آغاز کند.

 گزارش می‌گوید که برای بررسی پیاده‌سازی و کاربردهای عملی CBDC خرده‌فروشی، گزارش شده است که HKMA فعالیت‌های خود را برای ایجاد پایه‌های لازم، انجام مطالعات و آغاز برنامه‌های آزمایشی آغاز خواهد کرد.

 علاوه بر این، این حرکت HKMA با روند جهانی مطابقت دارد، زیرا بانک‌های مرکزی در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای در حال بررسی گزینه‌های طراحی و موارد استفاده بالقوه برای نسخه‌های دیجیتال ارزهای مستقل مربوطه خود هستند.بر اساس این گزارش، بانک تسویه های بین المللی تاکید کرده است که بررسی دیجیتالی شدن سیستم های مالی برای حفظ ثبات در چشم انداز پویا مهم است.

 اگرچه به نظر می رسد که e-HKD ممکن است نقشی قریب الوقوع در بازار پرداخت خرده فروشی فعلی نداشته باشد، ما معتقدیم موارد استفاده آینده نگر برای e-HKD می تواند به سرعت از تکامل سریع یا حتی انقلاب در اقتصاد دیجیتال ظاهر شود. به گزارش یک پورتال، در ادامه گزارش HKMA آمده است.

 اگرچه اکتشاف راه‌حل‌های بلاک چین برای e-HKD در مطالعه HKMA پیشنهاد شده بود، تنظیم‌کننده در گزارش روز جمعه خود اشاره کرد که «عوامل مختلفی» مانند اهداف سیاست تا گام‌های برداشته‌شده توسط سایر حوزه‌های قضایی را در نظر خواهد گرفت و راه‌حل‌های عملی را بیشتر بررسی خواهد کرد. از نظر فنی

Related Posts

Leave a comment