گوگل بخش بلاک چین را راه اندازی کرد.

photo_2022-01-25_11-39-04

غول نرم افزاری گوگل طبق گزارش ها، یک بخش جدید مبتنی بر بلاک چین را در داخل گروه Labs خود راه اندازی کرده است. این بخش همچنین با سایر فناوری های محاسباتی توزیع شده و ذخیره سازی داده ها سر و کار خواهد داشت. در حالی که این شرکت نسبت به ارتباط با هر شکلی از ارزهای دیجیتال محتاط بوده است، بیل ریدی، رئیس بازرگانی گوگل، در 19 ژانویه اظهار داشت که آنها توجه زیادی به این منطقه داشته اند.

گوگل، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری در جهان، طبق گزارش‌ها، بخش جدیدی از بلاک چین را به عنوان بخشی از گروه آزمایشگاه‌های خود راه‌اندازی می‌کند. بخش بلاک چین توسط Shivakumar Venkataraman، معاون مهندسی گوگل هدایت خواهد شد. بر اساس ایمیلی که بلومبرگ دریافت کرده است، این بخش بر روی «بلاک چین و دیگر فناوری‌های محاسباتی توزیع‌شده و ذخیره‌سازی داده‌های نسل بعدی» تمرکز خواهد کرد.

در حالی که این شرکت در پروژه‌های بلاک چین خاصی مشارکت داشته است، از ارتباط با هر ارز دیجیتال به‌ویژه بسیار محتاط بوده است. بخش جدید بلاک چین به سمت آزمایش این فناوری های غیرمتمرکز زیر چتر گروه Labs هدایت خواهد شد. Labs یک بخش آزمایشی است که تمام تلاش‌های AR و VR و سایر پروژه‌های بالقوه در حوزه فناوری را گروه‌بندی می‌کند. گروه جدید Google Labs همچنین شامل یک انکوباتور داخلی برای پروژه ها به نام Area 120 است.

این شرکت که موضعش در مورد کریپتو ظریف بود، حتی همه تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال از جمله عرضه اولیه سکه، صرافی‌های رمزنگاری، کیف پول‌های ارزهای دیجیتال و توصیه‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال را از پلتفرم خود ممنوع کرد، تغییر کرده است.

از آن زمان، همکاری با Coinbase و Bitpay، دو صرافی ارزهای دیجیتال، را تکمیل کرد تا به مشتریان اجازه دهد ارزهای دیجیتال را در کارت های دیجیتال ذخیره کنند. با این حال، این شرکت هنوز تراکنش های ارز دیجیتال را نمی پذیرد. همچنین، سال گذشته، این شرکت همچنین با Bakkt، یک پلتفرم دیجیتال، همکاری کرد تا به کاربران امکان دهد ارزهای دیجیتال را با استفاده از کارت خود در پلتفرم Google Pay خرج کنند.

Related Posts

Leave a comment