????5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید!

IMG_20210719_141807_368

طی چند روز گذشته گاوها توانستند با موفقیت از سطح 30000 دلار برای بیت کوین دفاع کنند اما محقق نشدن احتمال یک جهش قوی، برخی از معامله گران را نگران کرده است که مبادا در نهایت این ارز تا یک کف قیمت جدید سقوط کند.

پلتفرم Ecoinometrics در یک رشته توییت اعلام کرده است که روند اصلاح فعلی حاکم “بسیار شبیه به وضعیت سال 2013 است”. در آن زمان، 197 روز طول کشید تا بیت کوین به یک سقف قیمت جدید برسد و بعد از یک اصلاح 69 درصدی، نهایتاً یک کف قیمت جدید برای این ارز ایجاد شد.

اگر تاریخ تکرار شود، ممکن است لازم باشد که معامله گران همچنان صبور باشند زیرا اکنون فقط 95 روز از اصلاحات فعلی سپری شده است. با توجه به سطح فعلی قیمت، یعنی 30000 دلار، بیت کوین تاکنون 54٪ از بالاترین سطح قیمت ثبت شده خود فاصله گرفته است و اگر همان اصلاح 69٪ در برنامه کار باشد، باید منتظر رسیدن قیمت به تراز 20000 دلار باشیم.

دلفی دیجیتال (Delphi Digital) در تازه ترین گزارش خود تأکید کرده است که فعالیت های معاملاتی در شبکه بیت کوین به شدت سقوط کرده و حجم مبادلات نقطه ای آن بیش از 60 درصد از بالاترین سطح در ماه می (اردیبهشت و خرداد) فاصله دارد. بازار مشتقات نیز شاهد خروج معامله گران اهرمی بوده و نرخ بهره باز معاملات آتی بیت کوین به سطوح اوایل سال 2021 بازگشته است.

در ادامه این مطلب قصد داریم نمودارهای 5 ارز رمزپایه برتری که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

BTC/USDT

بیت کوین در تلاش است تا بتواند حمایت 31000 دلاری خود را پس بگیرد اما فیتیله بلند روی کندل استیک دیروز نشان می دهد که خرید در سطوح بالاتر در حال کاهش است. از اینرو، خرس ها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به زیر حمایت 31000 دلاری بکشانند.

در نمودار می بینیم که شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33174 دلار) رو به پایین است و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها می باشد. اگر فروشندگان موفق شوند قیمت را به زیر 31000 دلار بکشانند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا سطح حمایتی بعدی در تراز 28000 دلار سقوط کند.

منطقه 31000 تا 28000 دلار برای گاوها مناطقی حیاتی هستند زیرا در صورت شکست این منطقه، می توان منتظر حجم وسیعی از لیکوئید شدن پوزیشن های لانگ بود. این می تواند فشار فروش را تشدید کرده و منجر به افت قیمت تا سطح 20000 دلار شود.

برخلاف این فرض، اگر گاوها روند بازیابی قیمت را حفظ کنند و آن را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (34925 دلار) برسانند، نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. این امر می تواند احتمال شکست قیمت بالاتر از سطح 36670 دلار را افزایش دهد.

چارت2 بیتکوین 2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در نمودار 4 ساعته، گاوها قیمت را تا بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه  (20-EMA) افزایش دادند اما نتوانستند مانع 50-SMA را پشت سربگذارند. این نشان می دهد که خرس ها با هر بار افزایش قیمت، حتی جزئی، به فروش خود ادامه می دهند. اکنون خرس ها بار دیگر سعی می کنند قیمت را به زیر حمایت 31000 دلار برسانند.

در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می تواند تا 30000 دلار و سپس 29000 دلار کاهش یابد. اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از 50-SMA خواهد بود. اگر جفت ارز BTC/USDT از خط روند نزولی صعود کند، روند کوتاه مدت به نفع گاوها تغییر خواهد کرد.

MATIC/USDT

در چند روز گذشته، پالیگان (MATIC) در حال اصلاح بوده است و قیمت آن در منطقه بین 0.74 تا 0.68 دلار به حمایتی قوی رسیده است. گاوها احتمالاً با قدرت از این منطقه دفاع می کنند.

چارت1 ماتیک - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین های متحرک در حال کاهش بوده و RSI در تلاش است تا از قلمرو اشباع فروش خارج شود. این نشان می دهد که گاوهای تهاجمی در تلاشند یک رالی تازه را آغاز کنند.

اولین مقاومت در برابر این روند صعودی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1 دلار) خواهد بود. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد و زیر این منطقه حمایتی شکسته شود، ممکن است روند نزولی از سر گرفته شود و جفت ارز MATIC/USDT تا مرز 0.54 دلار و سپس 0.34 دلار کاهش یابد.

در مقابل، اگر گاوها قیمت را به سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.26 دلار) را لمس کند. شکست قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند راه را برای صعود تا تراز 1.71 دلار باز کند.

چارت2 ماتیک - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

بازگشت به سطح 0.78 دلار در نمودار 4 ساعته، در 20-EMA  با مقاومتی جدی مواجه می شود. این نشان می دهد که خرس ها دست از کار نکشیده و هنگام افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند. اکنون خرس ها سعی می کنند این جفت ارز را به 0.74 دلار برسانند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها یک بار دیگر سعی خواهند کرد قیمت را به بالای 20-EMA برسانند. در صورت انجام این کار، این جفت ارز می تواند به 50-SMA برسد. با عبور از این سطح مقاومتی، ممکن است رالی آغاز شده به تراز 1.05 دلار منتهی شود.

THETA/USDT

از روز 16 آوریل (27 فروردین) و ثبت سقف قیمت 15.88 دلاری، تتا در حال نزول بوده است. این حرکت نزولی به منطقه حمایتی قوی در سطوح 4.57 تا 3.85 دلار منتهی شده است که می تواند نقطه ای ایده آل برای خرید باشد.

چارت1 تتا - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

شیب نزولی میانگین های متحرک نشان می دهد که خرس ها کنترل اوضاع را به دست دارند اما سطوح اشباع فروش شاخص مقاومت نسبی (RSI) نشان دهنده احتمال آغاز یک رالی تازه است. اولین مقاومت در برابر این روند صعودی احتمالی، در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.68 دلار) خواهد بود.

اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند تا جفت ارز THETA/USDT را به زیر این منطقه حمایتی بکشانند. شکست قیمت زیر سطح 3.85 دلار نشانگر آغاز مرحله بعدی روند نزولی خواهد بود که ممکن است تا رسیدن به سطح 2.60 دلار ادامه پیدا کند.

برعکس، اگر گاوها موفق شوند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند تا خط روند نزولی صعود کند. شکست این مقاومت نشان دهنده تغییر احتمالی روند حرکت این ارز می باشد.

چارت2 تتا - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اخیراً، این جفت ارز در بازه محدودی بین 4.33 تا 4.62 دلار در حال تحکیم بوده است. در نمودار 4 ساعته، RSI واگرایی مثبتی ایجاد کرده است که نشان می دهد ممکن است حرکت نزولی در حال تضعیف باشد.

اگر گاوها قیمت را به سمت سطوح بالای 20-EMA هدایت کرده و در همین سطح حفظ کنند، این جفت ارز می تواند به 50-SMA برسد. این سطح می تواند به عنوان یک مقاومت مهم عمل کند اما اگر خریداران بتوانند از این مانع عبور کنند، این جفت ارز می تواند تا مقاومت بالاسری بعدی در تراز 6 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر 4.33 دلار کشانده و در همان جا نگه دارند، فشار فروش شدت گرفته و این جفت ارز ممکن است تا حمایت روانی 4 دلار سقوط کند.

CRO/USDT

طی روزهای گذشته Crypto.com (CRO) در بازه ای بین 0.14 تا 0.08 دلار محدود بوده است. روز 14 جولای (23 تیر)، قیمت از 0.13 دلار کاهش یافت، اما نشانه مثبت موجود این است که گاوها هنوز تلاش می کنند روند اصلاح قیمت را در نزدیکی میانگین های متحرک متوقف کنند.

چارت1 کریپتو - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند و RSI دقیقاً زیر نقطه میانی واقع است. این وضعیت نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا می باشد. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یافته و به زیر 0.10 دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا سطح حمایتی 0.08 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به سمت سطوح بالاتر از میانگین های متحرک سوق داده و در آن سطح حفظ کنند، جفت ارز CRO/USDT می تواند تا منطقه مقاومتی بالاسری 0.13 دلار تا 0.14 دلار افزایش یابد. احتمالاً خرس ها به طور تهاجمی از این منطقه دفاع می کنند. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، ممکن است حرکات قیمتی این ارز در این محدوده برای چند روز دیگر ادامه یابد.

چارت2 کریپتو - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در مقطعی، خرس ها موفق شدند قیمت را به زیر سطح حمایتی 0.108 دلار برسانند اما نتوانستند این مزیت را حفظ کنند. پس از آن، قیمت بهبود و تا مرز میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-EMA) افزایش یافت، اما گاوها نتوانستند این مانع را پشت سر بگذارند. این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و با افزایش قیمت برای فروش دارایی های خود اقدام می کنند.

اگر خرس ها بتوانند قیمت را زیر تراز 0.108 دلار حفظ کنند، این جفت ارز می تواند مسیر خود به سمت حمایت مهم 0.08 دلاری را آغاز کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را از 20-EMA بالاتر ببرند، این جفت ارز می تواند به 50-SMA برسد. شکست قیمت بالاتر از این سطح احتمال لمس مجدد منطقه مقاومت بالاسری را افزایش می دهد.

LEO/USD

طی چند روز گذشته، توکن Unus Sed Leo (LEO) در نزدیکی منطقه مقاومتی مهمی که طیف وسیع بین 2.03 تا 2.95 دلار را دربرمی گیرد، معامله شده است. معمولاً تحکیم قیمت در نزدیکی مقاومت بالاسری نشان می دهد که گاوها هنوز برای رزرو دریافت سود اقدام نکرده اند زیرا احتمال شکست مقاومتی قیمت را پیش بینی می کنند.

چارت1 نئو - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

هر دو میانگین متحرک شیبی صعودی گرفته و RSI بالاتر از سطح 63 قرار دارد که این نشان از برتری خریداران دارد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از تراز 2.96 دلار حفظ کنند، جفت ارز LEO/USD می تواند حرکت خود به سمت مقاومتی بعدی در 3.32 دلار را آغاز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.78 دلار) برسد، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد.

چنین حرکتی نشان می دهد که خریداران احتمال شکست مقاومتی قیمت را نادیده گرفته و در حال رزرو دریافت سود هستند. این اتفاق می تواند قیمت را تا SMA-50 روزه (2.59 دلار) کاهش دهد.

چارت2 نئو - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که تحکیم دقیق قیمت در محدوده ای بین 2.85 و 2.95 دلار، در جهت صعودی قرار گرفته است. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای سطح 2.96 دلار حفظ کنند، احتمال دارد مومنتوم این حرکت صعودی افزایش یابد و در کوتاه مدت این جفت ارز را به 3.10 دلار برساند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج شروع به افزایش کرده و RSI بالاتر از سطح 62 قرار دارد. این وضعیت، نشان دهنده یک مزیت جزئی به نفع گاوها است. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 2.80 دلار سقوط کند، جفت ارز LEO/USD می تواند به 2.67 دلار برسد.

Leave a comment