1 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده توسط مجریان قانون مجارستان کشف و ضبط شد

photo_2023-09-21_11-18-10

سازمان‌های مجری قانون مجارستان در استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال برای فرار مالیاتی تاثیر قابل‌توجهی داشته‌اند. بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های محلی و شبکه خبری دولتی مجارستان، اداره ملی مالیات و گمرک (NAV) یک میلیون دلار ارز دیجیتال از گروهی که مظنون به فرار از مالیات حیرت‌انگیز سه میلیارد فورینت مجارستان (HUF) هستند، کشف و ضبط کرده است. اداره جنایی NAV برای غرب کشور در یک روز به 28 مکان حمله کرد و سه نفر از اعضای باند جنایی را بازداشت کرد. هدف قرار دادن تاجران لوازم الکترونیکی مصرفی دارایی های دیجیتال توقیف شده به یک کیف پول رمزنگاری تخصصی که توسط NAV برای این عملیات ایجاد شده بود، منتقل شد.
بازرسان برای مدت طولانی با استفاده از روش‌های نظارتی نامشخص این حلقه جنایی را دنبال می‌کردند. این گروه متهم به فعالیت در تجارت لوازم الکترونیکی مصرفی، خرید و فروش محصولات مختلف از گوشی های هوشمند و تبلت ها گرفته تا پنل های خورشیدی است.

گفته می‌شود که این دستگاه‌های الکترونیکی را بدون مالیات از اتحادیه اروپا خریداری کرده و سپس آنها را از طریق یک سری شرکت‌های پیشرو برای فرار از مالیات بر ارزش افزوده فروختند و آنها را در مزیت رقابتی نسبت به عمده‌فروشان و فروشندگان قانونی قرار می‌دادند. دو عضو اخیراً به دلیل تقلب در بودجه دستگیر شدند، در حالی که نفر سوم پس از بازگشت از تونس بازداشت شد. سایر تحولات مرتبط با رمزنگاری در مجارستان این توقیف اخیر اولین نمونه از جنایات کریپتو در زندگی عمومی مجارستان نیست.

Related Posts

Leave a comment