4 نشانه افزایش قیمت بیت کوین در حال حاضر که می تواند به 26 هزار دلار برسد.

IMG_20230316_114502_470

قیمت بیت کوین به دلیل حرکات نزولی در زنجیره و سطوح مقاومت فنی چالش برانگیز با خطرات عقب نشینی مواجه است.بیت کوین (BTC) در این هفته افزایش قابل توجهی دریافت کرد زیرا سطح تورم ایالات متحده در ماه فوریه با انتظارات بازار مطابقت داشت. در 14 مارس، جفت BTC/USD پس از انتشار این خبر به اوج خود در سال 2023 در 26550 دلار رسید.

 اما، در حالی که شرایط اقتصاد کلان ممکن است در حال حاضر به نفع خریداران ریسک پذیر باشد، برخی شاخص های زنجیره ای و بازار به اصلاح احتمالی در کوتاه مدت اشاره می کنند.در 13 مارس، داده‌های جریان مبادله Glassnode مهم‌ترین جریان ورودی به صرافی‌ها را از ماه می 2022 ثبت کرد. این به معنای عرضه بیشتر در صرافی‌ها و احتمالاً فشار فروش بالاتر است.

 این شاخص ها ممکن است نشان دهنده رزرو سود توسط دارندگان بلندمدت باشد که می تواند منجر به اصلاح شود.

 به عبارت دیگر، معامله‌گران بیشتری با موقعیت‌های اهرمی روی صعودی شرط می‌بندند و ریسک اصلاح را افزایش می‌دهند.

حرکت شدید قیمت همچنین جهش قابل توجهی را در شاخص قدرت نسبی (RSI) به ثبت رسانده است، یک شاخص حرکت تکنیکی، با خوانش بالای 82. این به این معنی است که BTC/USD به طور کلی در کوتاه مدت «بیش از حد خرید» در نظر گرفته می شود.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در حال شکل گیری یک الگوی گوه ای گسترده است که سطح افزایش یافته نوسانات را نشان می دهد. هم خریداران و هم فروشندگان، قیمت را فراتر از سطح حمایت و مقاومت می‌برند، و معکوس‌ها به سرعت اتفاق می‌افتند.

خریداران در 14 مارس شکست الگوی خود را نشان ندادند و اکنون در سقف 26700 دلار با مقاومت روبرو هستند. در عین حال، این احتمال وجود دارد که قیمت در روزهای آینده به سمت پایین الگو، حدود 19500 دلار اصلاح شود.

 برعکس، اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از خط روند بالا برود، گاوها احتمالاً انباشته می شوند تا قیمت را به سمت 30000 دلار سوق دهند. نشانه‌های بالقوه خوشایند برای گاوها وجود دارد که این اتفاق می‌تواند رخ دهد یعنی در گزینه‌های BTC و بازارهای فیوچرز.

 هنوز جا برای اجرا وجود دارد، زیرا شاخص‌ها هنوز به سطوح اوج قبلی نرسیده‌اند.

Related Posts

Leave a comment