ثبت نام

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید.

IMG_20211018_124004_261
ب

روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر)، انتشار اخباری مبنی بر راه اندازی اولین صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) از هفته آینده، قیمت رمزارز اول بازار را به ۶۲۹۳۳ دلار رساند، هرچند این رالی قدرتمند از آن زمان تاکنون، شتاب خود را از دست داده است.

برخی از فعالان بازار کریپتو معتقدند آن دسته از معامله گرانی که هنگام پخش شدن شایعه تأیید راه اندازی ETF بیت کوین این ارز را خریداری کرده اند، احتمالاً الان با انتشار خود خبر، دارایی های خود را می فروشند. شرکت معاملات رمزنگاری QCP Capital در آخرین اظهارات خود گفته است که بعید است تصویب ETF های معاملات آتی باعث افزایش بلند مدت قیمت بیت کوین، مانند آنچه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ دیدیم، بشود.

در حالی که نمی توان امکان بروز نوسانات زیاد را در آینده نزدیک منتفی دانست، سرمایه گذاران باید بر روی روند اصلی تمرکز کنند و در اصلاحات جزئی که بخشی از مسیر صعودی این ارز تا ثبت رکوردهای جدید هستند، گرفتار نشوند.

آیا صعود اخیر بیت کوین می تواند با رکوردی جدید در میان آلتکوین ها همراه باشد؟ در ادامه این مطلب، نمودارهای ۵ ارز رمزنگاری شده برتری را بررسی می کنیم که در کوتاه مدت می توانند عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته باشند.

BTC/USDT

قیمت بیت کوین روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) به بالای مقاومت ۵۸۰۰۰ دلار و مارک روانی ۶۰۰۰۰ دلار رسید. خرس ها با سماجت تلاش می کنند این حرکت صعودی را در ۶۲۹۳۳ دلار متوقف کنند ولی با  وجود این که ساعاتی قبل قیمت تا مرز ۶۰ هزار دلار هم پایین آمد و دوباره به سطح فعلی بازگشت، اما نشانه مثبت این است که گاوها هنوز تسلیم نشده اند. این نشان می دهد که معامله گران پس از صعود اخیر پوزیشن های خود را نبسته اند زیرا منتظر آغاز یک روند صعود دیگر هستند.

بیت1 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان می دهد گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از محدوده مقاومت ۶۲۹۳۳ دلار به ۶۴۸۵۴ دلار برسد، احتمال رسیدن جفت ارز BTC/USDT به تراز ۷۵۰۰۰ دلار به شدت قوت می گیرد.

در آن روی سکه، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، اولین حمایت بلافاصله در منطقه ۵۸ هزار دلار به کمک BTC خواهد آمد. شکست و بسته شدن قیمت زیر این سطح حمایتی مهم می تواند معامله گران کوتاه مدت را مجبور به دریافت سود کند و قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۴۳۳۶ دلار) کاهش دهد.

جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت باقی مانده و معامله گران با هر بار کاهش قیمت مشغول خرید می شوند. در این مرحله، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا روند صعودی خود را از سر بگیرند. برعکس، شکست و بسته شدن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان دهنده تضعیف مومنتوم این حرکت صعودی است.

بیت2 1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در نمودار ۴ ساعته جفت ارز BTC/USDT  می بینیم که این جفت ارز با یک روند صعودی ثابت در حال افزایش است. از زمان شکست قیمت بالای الگوی مثلث متقارن، خرس ها نتوانسته اند قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ بکشانند.

در صورت بازگشت قیمت به ۲۰-EMA، احتمال شکست سطوح بالای ۶۲۹۳۳ دلار افزایش می یابد زیرا نشان می دهد که معامله گران برای خرید منتظر اصلاح بیشتر قیمت نمی مانند. این فرضیه صعودی در صورت کاهش قیمت و باقی ماندن آن زیر ۵۰-SMA توسط خرس ها، باطل می شود. چنین وضعیتی می تواند زمینه ریزش تا تراز ۵۴۰۰۰ دلار و سپس ۵۲۲۹۰ دلار را فراهم کند.

ETH/USDT

قیمت اتر روز ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) بالاتر از خط گردن یک الگوی سر و شانه معکوس شکسته شد. فتیله بلند روی کندل استیک روز ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند حرکت صعودی این ارز را در منطقه ۴۰۰۰ تا ۴۲۷۲.۸۸ دلار متوقف کنند.

اتر1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت ارز ETH/USDT می تواند به سطح شکست قبلی در خط گردن الگوی مذکور برسد. این حمایت مهمی است که گاوها باید با قدرت از آن دفاع کنند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، گاوها دوباره تلاش می کنند تا مقاومت بالاسری را پشت سر بگذارند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۴۰۲۷.۸۸ دلار می تواند مسیر صعود تا رسیدن به بالاترین سطح قیمت در ۴۳۷۲.۷۲ دلار و سپس هدف ۴۶۵۷ دلار را باز کند. برعکس، شکست قیمت زیر میانگین های متحرک می تواند آن را به تراز ۳۲۵۷ دلار بکشاند. اگر این حمایت از دست برود، خرس ها برتری خود را نشان خواهند داد.

اتر2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در حال حاضر، خرس ها از مقاومت روانی ۴۰۰۰ دلار دفاع می کنند در حالی که گاوها سعی می کنند قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA نگه دارند. اندیکاتور RSI تا نزدیکی نقطه میانی کاهش یافته است و ۲۰-EMA شیبی نزولی دارد که نشان از یک فاز تحکیم احتمالی در کوتاه مدت دارد.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۴۰۰۰ دلار می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد. برعکس، شکست قیمت زیر خط گردن الگوی مذکور نشانه کاهش مومنتوم حرکت اتر خواهد بود. در این حالت، این جفت ارز می تواند تا مرز ۳۴۰۰ دلار کاهش یابد.

SOL/USDT

روز  ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) قیمت سولانا (SOL) بالاتر از خط روند نزولی قرار گرفت و در همان سطح بسته شد. این اولین نشانه از تلاش گاوها برای بازگشت بود. روز بعد، خرس ها تلاش کردند قیمت را به زیر خط روند نزولی بکشانند اما موفق نشدند.

سل1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر گاوها بتوانند همچنان قیمت را بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند، جفت ارز SOL/USDT می تواند تا مقاومت موجود در فیبوناچی ۶۱.۸۰%در تراز ۱۷۷.۸۰ دلار افزایش یابد که سطح بسیار مهمی است که خرس ها باید از آن دفاع کنند زیرا اگر گاوها موفق شوند این مانع را پشت سر بگذارند، این جفت ارز می تواند تا سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۸.۶% در ۱۹۴.۶۰ دلار صعود کند و دوباره به بالاترین سطح خود در ۲۱۶ دلار برسد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که معامله گران در حال بستن پوزیشن های خود هستند. پس از آن، این جفت ارز می تواند به سطح حمایت بحرانی ۱۱۶ دلار برسد.

سل2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در نمودار ۴ ساعته می بینیم که این جفت ارز از زمان شکست خط روند نزولی، در بازه ای بین ۱۵۶.۳۶ دلار و ۱۶۵.۶۱ دلار معامله شده است. اگر خریداران قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از تراز ۱۶۵.۶۱ دلار هدایت کرده و در همین ناحیه حفظ کنند، ممکن است روند صعودی از سر گرفته شود.

اولین هدف در این شرایط، منطقه مقاومتی بین ۱۷۴.۸۶ دلار و ۱۷۷.۷۹ دلار خواهد بود. درمقابل، شکست و بسته شدن قیمت زیر تراز ۱۵۶.۳۶ دلار می تواند راه را برای سقوط این ارز تا ۱۴۷.۱۱ دلار باز کند. تا آن زمان ، این جفت ارز احتمالاً در یک بازه محدود به حرکات خود ادامه می دهد.

MATIC/USDT

طی چند روز گذشته، پالی گان (MATIC) در محدوده وسیعی بین ۱ تا ۱.۸۰ دلار در حال معامله شدن بوده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۲ دلار) شروع به افزایش کرده و RSI به قلمرو مثبت وارد شده است، که نشان می دهد گاوها تلاش می کنند کنترل بازار را در دست بگیرند.

پالی1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

جفت ارز MATIC/USDT می تواند به سطح ۱.۸۰ دلار برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع قدرتمند عمل می کند. در صورت ریزش  قیمت از این سطح مقاومتی، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد.

بازگشت قدرتمند این حمایت نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده است و معامله گران همزمان با کاهش قیمت برای خرید اقدام می کنند. این امر احتمال شکست قیمت بالاتر از تراز ۱.۸۰ دلار را افزایش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را تا سطح ۲.۴۰ دلار آغاز کند و حتی بار دیگر تراز ۲.۷۰ دلار را لمس نماید. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، این جفت ارز احتمالاً تا سطح ۱.۲۰ دلار و سپس ۱ دلار افت پیدا خواهد کرد.

پالی2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و اندیکاتور RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد که گاوها در کوتاه مدت برتری دارند. گاوها قیمت را به سمت منطقه مقاومتی ۱.۴۵ دلار تا ۱.۵۰ دلار هدایت کردند اما فشار فروش به وجود آمده در سطوح بالاتر قیمت را به این منطقه بازگرداند.

در صورت جهش قیمت از ۲۰-EMA، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۱.۶۳ دلار می تواند مسیر رالی این ارز تا رسیدن به ۱.۸۰ دلار را هموار کند. در صورت کاهش قیمت و شکست آن زیر سطح ۱.۴۵ دلار، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

FTM/USDT

در حال حاضر، رمزارز فانتوم (FTM) در یک روند صعودی قوی قرار دارد. گاوها با موفقیت از سطح شکست ۱.۹۴ دلاری دفاع کردند که وجود احساسات مثبت در بازار این ارز و خرید این دارایی با هر بار کاهش قیمت را نشان می دهد.

فانتوم1 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

میانگین های متحرک صعودی نشان دهنده برتری نسبی خریداران است، اما واگرایی منفی در RSI هشدار می دهد که مومنتوم صعودی این ارز می تواند به زودی ضعیف شود. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲.۴۵ دلار برسانند، احتمالاً این روند صعودی ادامه یافته و هدف بعدی خود را در تراز ۳.۲۰ دلار قرار می دهد.

از سوی دیگر ، در صورت کاهش قیمت از سطح ۲.۴۵ دلار، جفت ارز FTM/USDT تا مرز ۱.۹۴ دلار کاهش یافته و برای چند روز بین این دو سطح تحکیم می شود. شکست و بسته شدن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۸۵ دلار) می تواند نشانه شروع یک روند اصلاحی عمیق تر باشد.

فانتوم2 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در حال حاضر گاوها تلاش می کنند تا قیمت را بالاتر از کانال نزولی نگه دارند. درصورت موفقیت آنها، این جفت ارز می تواند به ۲.۴۵ دلار برسد که ممکن است به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل کند اما اگر گاوها بتوانند بر این مقاومت غلبه کنند، احتمالاً روند صعودی از سر گرفته می شود.

از طرف دیگر، اگر قیمت بالاتر از این کانال نزولی باقی نماند، نشان دهنده کاهش تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود. پس ممکن است این جفت ارز همچنان در داخل همین کانال معامله شود. شکست و بسته شدن قیمت زیر کانال نزولی می تواند این جفت ارز را تا تراز ۱.۵۰ دلار پایین بکشد.

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran