ثبت نام

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید.

photo_2021-11-22_02-20-15
ب

بیت کوین (BTC) شاهد کشمکش سختی نزدیک به مرز ۵۸۰۰۰ دلار است، اما این امر مانع از رسیدن آلتکوین های منتخب به بالاترین رکورد جدید در تاریخ نشد.
یکی از آلتکوین‌های اصلی با عملکرد عالی که داشت، آوالانچ (AVAX) است که در ماه نوامبر(آبان) بیش از ۱۲۰ درصد افزایش یافته است. این کوین توجه معامله گران را به خود جلب کرد که منجر به اعلام شرکت حسابداری Deloitte شد که قصد دارد پلتفرم های امداد رسانی خود را در بلایای طبیعی بر روی بلاک چین آوالانچ بسازد.

BTC/USDT
بیت کوین مسیر خود را از ۵۵۶۰۰ دلار در ۱۹ نوامبر(۲۸ آبان) تغییر داد، اما ریکاوری در میانگین متحرک ۵۰ روزه (۶۰۱۸۷ دلار) با مقاومت مواجه است. میانگین های متحرک در آستانه یک تقاطع نزولی قرار دارند و شاخصRSI در ناحیه منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها(فروشندگان) در حال بازگشت قوی هستند.

ccfc2e9c c683 4b75 be6a 0a9006d07706 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا با پایین کشیدن جفت ارز BTC/USDT به زیر ۵۵۶۰۰ دلار، اصلاح را تمدید کنند. اگر این اتفاق بیفتد، منطقه بعدی می تواند منطقه حمایت قوی با ۵۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار باشد.
اگر قیمت از این منطقه بازگردد، گاوها(خریداران) سعی می‌کنند این جفت ارز را بالاتر از میانگین‌های متحرک و خط روند نزولی ببرند. چنین حرکتی نشان خواهد داد که مرحله اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد. گاوها سپس سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از سقف تاریخی یعنی ۶۹۰۰۰ دلار برسانند.
از طرف دیگر، شکستن زیر حمایت روانی در ۵۰۰۰۰ دلار می تواند فروش را تشدید کند زیرا معامله گران به سمت خروج عجله می کنند. سپس این جفت ارز می تواند به ۴۵۰۰۰ دلار و بعداً به ۴۰۰۰۰ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در ۵۸۰۰۰ دلار رساندند اما نتوانستند آن را به ثبات برسانند. گاوها قدرت بیشتری داشتند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ رساندند.
اگر قیمت بالای ۵۸۰۰۰ دلار باقی بماند، این جفت ارز می تواند به خط روند نزولی صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند نشان دهنده برتری گاوها(خریداران) باشد. سپس این جفت ارز می تواند تا ۶۲۰۰۰ دلار و بعداً به ۶۷۰۰۰ دلار افزایش یابد.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۵۵۶۰۰ دلار برسد، نشانه شروع احتمالی یک اصلاح عمیق تر خواهد بود.

222 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

AVAX/USDT
آوالانچ در یک روند صعودی قوی است و به طور مداوم در چند روز گذشته به سقف های جدید قیمتی رسیده است. گاوها امروز قیمت را به بالای سطح ۲۰۰ درصدی فیبوناچی به ۱۴۶.۱۸ دلار رساندند.

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۶) نشان می دهد که گاوها چیره هستند اما RSI نزدیک به ۸۰ نشان می دهد که ممکن است رالی در کوتاه مدت دچار بیش خرید شود. این می تواند منجر به اصلاح یا تثبیت جزئی در چند روز آینده شود.
اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، ۱۱۰ دلار و سپس میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کنند. بازگشت شدید به هر یک از سطوح نشان می دهد که گاوها به افت ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می کنند. این جفت ارز پس از آن می تواند به سمت سطح فیبوناچی ۲۶۱.۸٪ در ۱۷۵.۵۸ دلار حرکت کند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که معامله گران به سمت فروش بروند. این ممکن است جفت AVAX/USDT را به ۸۱ دلار برساند.

33 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز از ۱۴۷ دلار رد شده است که نشان دهنده رزرو سود تهاجمی در سطوح بالاتر است. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۲۰-EMA بکشند، که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند.
اگر قیمت از ۲۰-EMA برگشت، نشان دهنده خرید قوی در اصلاح ها می باشد. گاوها سپس با هدایت قیمت این جفت ارز به بالای ۱۴۷ دلار سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، فروش می‌تواند تسریع شود و این جفت ارز ممکن است تا ۱۱۰ دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که گاوها ممکن است سلطه خود را از دست بدهند و این جفت پس از آن می تواند به ۵۰-SMA سقوط کند.

444 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MATIC/USDT
پالیگان (MATIC) در چند روز گذشته در یک الگوی کانال صعودی معامله می شود. گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت کانال در ۲۸ و ۲۹ اکتبر(۶ و ۷ آبان) رساندند اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. این ممکن است باعث فروش از سوی معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

خرس‌ها دوباره با موفقیت از منطقه مقاومتی در ۳ نوامبر(۱۲ آبان) دفاع کردند که باعث حرکت نزولی به سمت خط روند کانال شد. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۶۹ دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نشان دهنده یک مزیت جزئی برای فروشندگان است.
اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت ارز MATIC/USDT ممکن است به سمت خط روند برود. انتظار می رود که گاوها به طور تهاجمی از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از خط روند بازگردد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.
برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند کاهش دهند، می‌تواند منجر به کاهش قیمت به سمت حمایت روانی در ۱ دلار شود.

555 1 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا یک رالی از منطقه حمایت قوی با قیمت ۱.۵۰ تا ۱.۴۰ دلار ایجاد کنند. ۲۰-EMA شروع به بالا رفتن کرده است و RSI نزدیک به مرکز است، که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد.
اگر گاوها قیمت را به بالای ۱.۷۰ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند تا ۱.۸۰ دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده قدرت است. سپس این جفت ارز می تواند حرکت صعودی خود را به سمت ۲.۱۵ دلار آغاز کند. از جنبه نزولی، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱.۴۰ دلار برسانند، ممکن است فروش سرعت بگیرد.

666 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

EGLD/USDT
خرس‌ها سعی کردند الروند (EGLD) را از ۱۶ تا ۱۸ نوامبر(۲۵ تا ۲۷ آبان) به زیر سطح شکست ۳۰۳.۰۳ دلار برسانند،اما خرید قوی در ۱۹ نوامبر(۲۸ آبان) قیمت را به بالای مقاومت در ۳۳۸.۷۰ دلار رساند.

این روند صعودی را از سر گرفت و جفت ارز EGLD/USDT به نزدیکی هدف الگوی خود در ۴۲۷ دلار رسید. افزایش شدید RSI را به عمق منطقه بیش خرید سوق داده است و نشان می دهد که یک تثبیت یا اصلاح جزئی ممکن است رخ دهد.
اولین حمایت در جهت نزولی، سطح شکست در ۳۳۸.۷۰ دلار و سپس میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲۵ دلار) است. اگر قیمت از هر یک از سطوح بازگردد، به معامله گران پیشنهاد می شود که با کاهش قیمت به خرید ادامه دهند. گاوها سپس سعی می کنند روند صعودی را با هدف بعدی ۵۰۰ دلار از سر بگیرند.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح شکست در ۳۰۳ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

7777 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش کردند تا حرکت صعودی را در ۴۰۰ دلار متوقف کنند، اما گاوها تمایلی به تسلیم شدن نداشتند. خرید پایدار در سطوح بالاتر، این جفت ارز را از سد روانی بالاتر برد. افزایش ۲۰-EMA و RSI در منطقه بیش خرید نشان می دهد که خریداران سلطه را در اختیار دارند.
اولین سطح مهمی که باید به آن توجه کرد ۳۸۰ دلار است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این حمایت بکشند، ممکن است این جفت ارز به ۲۰-EMA کاهش یابد. بازگشت قوی از این حمایت می تواند روند صعودی را دست نخورده نگه دارد، اما شکست زیر آن نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.

8888888 2 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

MANA/USDT
دیسنترالند (MANA) از سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۸.۶% در ۴.۳۵ دلار در ۲۰ نوامبر(۲۹ آبان) رد شد.
جفت ارز MANA/USDT اکنون می تواند تا سطح حمایت ۳.۵۰ دلار کاهش یابد و اگر این سطح از بین برود، اصلاح می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳.۱۱ دلار) عمیق شود. اگر قیمت از هر یک از حمایت ها برگشت، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید در اصلاح هستند.
سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۴.۳۶ دلار برسانند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند درها را برای صعود به ۴.۹۴ دلار باز کند. اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

999999 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی افزایش یافته است. شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت ممکن است باعث فروش معامله گران شود و قیمت را به زیر ۲۰-EMA بکشد.
هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و RSI نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد. این جفت ارز اکنون می تواند به خط روند کانالی که ممکن است خرید ظاهر شود کاهش یابد.
اگر قیمت از خط روند بازگردد، این جفت ارز می‌تواند به حرکت صعودی خود در داخل کانال ادامه دهد. سپس خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به خط مقاومت هدایت کنند. حرکت صعودی می تواند در یک شکست افزایش یابد و در بالای کانال بسته شود.

1111111111111111111111 300x186 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

 

منبع:cointelegraph

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x