5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید:

IMG_20210615_145040_133

???? رمز ارز BTC/USDT
روز 12 ژوئن (22 خرداد) قیمت بیت کوین از خط مقاومت مثلث نزولی کاهش یافت و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36586 دلار) شکست. این اتفاق نشان داد خرس ها با قدرت از این خط مقاومت دفاع می کنند.

هرچه قیمت برای مدت زمان بیشتری پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، احتمال سقوط آن به سطوح پایین تر هم بیشتر خواهد شد. اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر سطح 34600 دلار بکشانند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا 33400 دلار و سپس تا 31000 دلار سقوط کند.
شکست و بسته شدن قیمت زیر تراز 31000 دلار یک الگوی مثلث نزولی را کامل می کند، که هدف آن سطح 19549 دلار می باشد. با این حال، بعید است که شاهد افت مستقیم قیمت تا این سطوح باشیم زیرا گاوها تلاش خواهند کرد که روند کاهش قیمت را در منطقه حمایتی 31000 تا 28000 دلاری متوقف کنند.
در صورت ادامه حرکت افزایشی فعلی و عبور قیمت از خط مقاومت مثلث، این دیدگاه منفی اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی می تواند دروازه های صعود به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (44709 دلار) را به روی بیت کوین باز کند. این تراز احتمالاً دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل خواهد کرد.
شکسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نشان می دهد که احتمالاً روند اصلاح قیمت به پایان رسیده و گاوها کم کم سعی می کنند حرکت صعودی جدیدی را شروع کنند.

در نمودار 4 ساعته، میانگین های متحرک از یکدیگر عبور کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) دقیقاً بالاتر از نقطه میانی قرار دارد. این وضعیت نشان می دهد که گاوها سعی دارند بار دیگر به میدان وارد شوند.
شکست و بسته شدن قیمت بالای خط مقاومت مثلث، نشان دهنده بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه است. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای مثلث نگه دارند، حرکت صعودی جدید آغاز می شود.
در مقابل، اگر قیمت از این خط مقاومت پایین آمده و به زیر 34000 دلار برسد، تاحدودی شرایط به نفع خرس ها تغییر می کند. این اتفاق می تواند قیمت را تا رسیدن به حمایت مهم 31000 دلار کاهش دهد. بازگشت از این حمایت نیز نشانگر انباشت این دارایی در سطوح پایین تر بوده و می تواند این جفت ارز را برای مدت بیشتری در داخل مثلث نگه دارد.

???? رمز ارز AAVE/USDT
طی چند ماه گذشته ، آوه (Aave) در محدوده وسیعی بین 280 تا 581.67 دلار معامله شده است. گاوها پنج بار توانستند با موفقیت از حمایت این دامنه قیمت دفاع کنند، به همین خاطر احتمال می رود خریداران یک بار دیگر با افت قیمت برای خرید اقدام کنند.

اگر قیمت با قدرت از سطح فعلی بازگردد، نشان می دهد که گاوها همچنان هنگام افت قیمت به خرید روی می آورند. پس از آن، این خریداران سعی می کنند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (344 دلار) برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز AAVE/USDT می تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه (414 دلار) را لمس کند که احتمالاً به عنوان یک مانع سخت عمل خواهد کرد.
اگر قیمت از SMA-50 کاهش یابد، این جفت ارز می تواند برای چند روز در بازه ای بین 280 تا 414 دلار تحکیم شود. برعکس، شکست قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه مسیر حرکت به سمت 581.67 دلار را هموار می کند.
در صورت کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه و ریزش تا حمایت 280 دلاری، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. این باعث خرسندی خرس هایی خواهد شد که سعی می کنند قیمت را تا مرز 208.09 دلار و سپس 160 دلار کاهش دهند.

نمودار 4 ساعته این جفت ارز نشان می دهد که خرس ها قیمت را به زیر 280 دلار کشانده اند اما برای حفظ سطوح پایین تر همچنان تلاش می کنند. با این حال، میانگین های متحرک در حال کاهش هستند و RSI در منطقه منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها می باشد.
اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 266.68 دلار برسد، این جفت ارز می تواند سفر خود به سمت سطوح پایین تر را آغاز کند. در مقابل، اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، این نمای منفی اعتبار خود را از دست می دهد. چنین حرکتی نشان دهنده پایان روند اصلاح قیمت بوده و این جفت ارز می تواند تا مرز 500 دلار افزایش یابد.

???? رمز ارز KSM/USDT
در چند روز گذشته، ارز رمزپایه کوزاما (KSM) شاهد حرکات ناپایداری بوده است. اگرچه گاوها روز نهم ژوئن (19 خرداد) قیمت را به بالای مقاومت بالاسری در تراز 480 دلار هدایت کردند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند و روز 10 ژوئن (20 خرداد) قیمت به زیر این سطح سقوط کرد. این اتفاق نشان داد خرس ها با هر بار افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند.

با این حال، خریداران اجازه نداده اند قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (388 دلار) شکسته شود. این نشان می دهد که وقتی گاوها همزمان با سقوط قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه مشغول خرید می شوند، احساسات حاکم بر بازار مثبت می شود.
شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن RSI در نزدیکی نقطه میانی نشان دهنده برتری جزئی گاوها نسبت به خرس ها می باشد. اکنون، خریداران بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالای 480 دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، جفت ارز KSM/USD می تواند تا مرز 537 دلار افزایش یافته و پس از آن بالاترین سطح قیمت خود در تراز 625 دلار را بار دیگر لمس کند.
اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یابد و به زیر 360 دلار برسد، این دیدگاه مثبت بی اعتبار می شود. این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز 280 دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند از حمایت خط روند دفاع کنند. هرچند، میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش بوده و RSI در منطقه منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها می باشد.
اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر سطح 380 دلار برسانند، این جفت ارز احتمالاً تا سطح 342 دلار کاهش پیدا می کند. شکست قیمت زیر این حمایت می تواند به افت قیمت تا سطح 280 دلار بیانجامد.
از سوی دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 429 دلار برسانند، این دیدگاه منفی فاقد اعتبار می شود. این اتفاق احتمالاً با افزایش فشار خرید و حرکت این جفت ارز به سمت 480 دلار همراه می شود.

????رمز ارز ALGO/USDT
روز 12 ژوئن (22 خرداد)، قیمت الگوراند (ALGO) از خط روند عبور کرده و تا سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.97 دلار) افزایش یافت. این اتفاق نشان داد گاوها هنگام کاهش قیمت برای خرید اقدام می کنند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح بوده و RSI نزدیک نقطه میانی قرار گرفته است. این وضعیت نشان می دهد که فشار فروش کاهش یافته است.

پرایس اکشن مشاهده شده طی چند روز گذشته، یک الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است که با شکست مقاومتی و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح 1.15 دلار کامل می شود. اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالاتر از سطح 1.15 دلار نگه دارند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا رسیدن به هدف 1.63 دلاری افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح 1.15 دلار کاهش یابد، ممکن است این جفت ارز برای چند روز دیگر در داخل مثلث باقی بماند. شکست و بسته شدن قیمت زیر خط روند، این روند صعودی را خنثی کرده و راه را برای افت قیمت تا مرز 0.80 دلار و سپس 0.67 دلار باز می کند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند قیمت را به سمت سطوح بالای خط روند نزولی سوق دهند. اگر آنها موفق به حفظ این شکست مقاومتی بشوند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا تراز 1.15 دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.
برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و پایین تر از میانگین های متحرک قرار بگیرد، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را به زیر خط روند نزولی بکشانند. در صورت موفقیت آنها، می توان منتظر اصلاح عمیق تر قیمت بود.

????رمز ارز TFUEL/USDT
روز 9 ژوئن (19 خرداد)، ارز رمزپایه TFUEL با لمس تراز 0.679 دلار به بالاترین سطح تاریخی خود رسید اما همانطور که از فیتیله بلند روی کندل استیک این روز پیداست، گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این حرکت با بازگشت شدید به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.41 دلار) در روز 12 ژوئن (22 خرداد) دنبال شد.

بازگشت شدید به میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت است و معامله گران همزمان با کاهش قیمت ها، برای خرید اقدام می کنند. اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را تا بالاترین سطح ممکن افزایش دهند در این مرحله، احتمالاً آنها با مقاومت شدید خرس ها روبرو می شوند.
اگر قیمت از بالاترین سطح تاریخی خود کاهش یابد، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، شروع روند اصلاح عمیق تر قیمت محتمل خواهد بود.
در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالاترین سطح آن برسانند، جفت ارز TFUEL/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و سطوح 0.85 دلار و سپس 1 دلار را به عنوان هدف های بعدی تعیین کند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز به شدت از حمایت 0.40 دلاری بازگشته است، که نشان دهنده انباشت این دارایی در سطوح پایین تر قیمت می باشد. با این حال، روند صعودی بعدی درست زیر سطح اصلاحی  61.8٪ فیبوناچی در تراز 0.57 دلار با مقاومتی شدید روبرو می شود.
این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و با هر بار افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند. اگر قیمت تا زیر 20-EMA کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به 0.40 دلار برسانند. در صورت تحقق چنین وضعیتی، این جفت ارز برای چند روز بین این دو سطح تحکیم خواهد شد.
از سوی دیگر، اگر قیمت از 20-EMA بازگردد، نشان دهنده مثبت بودن احساسات بازار بوده و  تایید می کند که گاوها برای خرید منتظر سقوط بیشتر قیمت نمی مانند. این اتفاق، احتمال شکست قیمت بالای 0.57 دلار را افزایش می دهد. پس از آن، احتمالاً این جفت ارز افزایش یافته و به بالاترین حد خود خواهد رسید.
 

Related Posts

Leave a comment