ثبت نام

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید.

photo_2022-07-26_11-17-09
ب

خریداران در تلاش برای بستن کندل هفتگی قوی برای بیت کوین (BTC) هستند، در حالی که خرس ها(فروشندگان) در تلاش هستند قدرت بیشتری داشته باشند. تحلیلگران از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای که روی ۲۲۷۰۵ دلار است، مشاهده می کنند و ستاپ فعلی بیت کوین نشان می دهد که یک حرکت تعیین کننده قریب الوقوع است.
بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند بسته شدن هفتگی بالاتر از MA 200 هفته ای، خرید بیشتری را به خود جلب کند، اما وقفه زیر آن می تواند نشان دهنده بازگشت خرس ها و قدرت آن ها باشد. اگرچه تصویر کوتاه مدت نامشخص به نظر می رسد، کالب فرانزن(Caleb Franzen) تحلیلگر گفت که بیت کوین از ماه می(اردیبهشت) در منطقه انباشت قرار داشته است.

آیا بیت کوین می تواند ریکاوری خود را شروع کند و آیا آلتکوین ها نیز رشد خواهند کرد؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتالی را که ممکن است رشد کنند را بررسی کنیم:

BTC/USDT
خرس ها(فروشندگان) سعی کردند بیت کوین را در ۲۳ جولای(۱ مرداد) به مثلث متقارن برگردانند اما گاوها(خریداران) برنامه های دیگری داشتند. برگشت به سطح شکست از مثلث نشان می دهد که خریداران به شدت از سطح دفاع می کنند.
افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۸۶۵ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان دهنده مزیت برای خریداران است.
اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲,۳۸۴ دلار) نگه دارند، جفت ارز BTC/USDT می تواند بین ۲۳,۳۶۳ تا ۲۴,۲۷۶ دلار به منطقه مقاومت صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند دروازه‌های رالی و صعود را به سمت هدف الگوی ۲۸۱۷۱ دلار و سپس ۳۰۰۰۰ دلار باز کند.
در مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این جفت ارز می‌تواند تا سطح حمایت بعدی در ۲۰۵۰۰ دلار کاهش یابد.

111111111 2 300x207 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز یک الگوی گوه(wedge) سقوط در نمودار ۴ ساعته تشکیل داده است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از گوه قرار دهند، این جفت ارز می تواند ۲۴۲۷۶ دلار را مجددا تست کند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد.
۲۰-EMA ثابت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، این جفت ارز می تواند به خط حمایت گوه سقوط کند.

22222222 1 300x203 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ETH/USDT
اتر در قیمت ۱۷۰۰ دلار با مقاومت سخت مواجه است، اما یک نشانه مثبت این است که خریداران هنوز قدرت دارند.. تثبیت محکم در نزدیکی مقاومت ، احتمال شکست بالای آن را افزایش می دهد.
شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳۸۴ دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها قدرت بیشتری دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۷۰۰ دلار برسانند، حرکت صعودی می‌تواند افزایش یابد و جفت ارز ETH/USDT می‌تواند تا ۲۰۰۰ دلار و پس از آن تا ۲۲۰۰ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۱۷۰۰ دلار کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز ممکن است به ۱۲۸۰ دلار کاهش یابد. رشد از این سطح می تواند جفت ارز را بین ۱۲۸۰ تا ۱۷۰۰ دلار برای چند روز نگه دارد.

33333333 300x206 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز از ۵۰-SMA برگشت، که نشان می‌دهد گاوها در حال خرید در کف هستند. خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالای ۱۷۰۰ دلار برسانند. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.
اگر گاوها قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۱۶۵۰ تا ۱۷۰۰ دلار برسانند، شتاب می تواند افزایش یابد و جفت ارز می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. برای بی اعتبار کردن این دیدگاه مثبت، خرس‌ها باید جفت ارز را به زیر ۱۴۵۰ دلار برسانند.

44444444 1 300x201 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

BCH/USDT
بیت کوین کش(BCH) در تلاش است تا پس از یک روند نزولی طولانی مدت، رشد کند. قیمت از مقاومت بالای ۱۳۵ دلار در ۲۰ جولای(۲۹ تیر) کاهش یافت، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها به شدت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۷ دلار) دفاع کردند.
قیمت چند روز گذشته یک الگوی کف گرد(rounding bottom) را تشکیل داده است که با شکست کامل می شود و بالای ۱۳۵ دلار بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که جفت ارز BCH/USDT ممکن است به ۹۵ دلار رسیده باشد. سپس این جفت ارز می تواند به هدف الگوی ۱۷۵ دلار و بعداً به ۲۰۰ دلار برسد.
احتمال دیگر این است که این جفت ارز ممکن است برای مدتی بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۱۳۵ دلار تثبیت شود. یک وقفه زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند مزیت را به نفع خرس ها تغییر دهد.

555555555 2 300x201 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت در نمودار ۴ ساعته رسانده اند و درها را برای ریتست احتمالی ۱۳۵ دلار باز کرده اند. میانگین های متحرک صعودی و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۳۵ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۱۵۷ دلار افزایش یابد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برود، جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA و بعداً به ۱۱۷ دلار سقوط کند. شکستن زیر این سطح می تواند به برتری به نفع خرس ها بیانجامد.

6666666666 1 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

AXS/USDT
اکسی اینفینیتی(AXS) در یک روند نزولی تثبیت شده است. این نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای تشکیل یک کف است.
متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵.۵۵ دلار) کاهش یافته است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران قیمت را به بالای مقاومت در ۱۸.۵۳ دلار برسانند، این تعادل می تواند به نفع خریداران تمام شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز AXS/USDT می تواند یک رالی را به سمت ۲۵.۲۱ دلار و سپس به ۲۸.۲۰ دلار آغاز کند.
از طرف دیگر، اگر قیمت از ۱۸.۵۳ دلار کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است زمان بیشتری را در منطقه رنج(range) سپری کند. خرس ها باید قیمت را به زیر ۱۱.۸۵ دلار کاهش دهند تا قدرت بیشتری را به دست آورند.

777777777 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت از مقاومت ۱۸.۵۳ دلار کاهش یافته است که نشان دهنده فروش زیاد خرس ها است. اکنون فروشندگان سعی خواهند کرد این جفت ارز را به ۲۰-EMA بکشند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا مقاومت را از بین ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید است.
برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می تواند به ۵۰-SMA سقوط کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا اگر بشکند، حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود.

1111111 1 300x199 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

EOS/USDT
EOS در ۱۸ جولای(۲۷ تیر) بالاتر از میانگین متحرک شکست و در ۲۱ جولای(۳۰ تیر) یک ریتست موفقیت آمیز EMA 20 روزه (۱.۰۵ دلار) را انجام داد.
میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI نزدیک به منطقه بیش از حد خرید است، که نشان می‌دهد گاوها قدرت بیشتری دارند. قیمت می تواند تا ۱.۴۶ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند.
اگر جفت ارز EOS/USDT در منطقه ۱.۴۶ دلار باقی بماند، نشان می دهد که معامله گران موقعیت های خود را کاهش نمی دهند. این می تواند چشم انداز رالی بالای ۱.۴۶ دلار را بهبود بخشد. چنین حرکتی نشان دهنده تغییر بالقوه در روند است.
اگر قیمت از سطح فعلی و از میانگین متحرک پایین بیاید، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود.

3333333333333 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

هر دو میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته شیب دار هستند و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد این جفت ارز در یک روند صعودی قرار دارد.
این جفت ارز با مقاومتی نزدیک به ۱.۲۶ دلار مواجه است که این نشان می دهد که حرکت صعودی همچنان قوی است. اگر قیمت بالا برود و به بالای ۱.۲۶ دلار برسد، رالی می تواند به ۱.۳۳ دلار و سپس به ۱.۴۶ دلار برسد.
برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۱.۲۰ دلار سقوط کند، توقف بعدی می تواند در ۲۰-EMA باشد. اگر این حمایت نیز شکسته شود، کاهش می تواند تا ۵۰-SMA گسترش یابد.

22222222 2 300x196 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

<div id="sabavision_zone_10118-Z909_plate"></div>sidebar_ads

تبدیل ساعت و تاریخ

Choose Date & Time:
- :
From Timezone:
To Timezone:
Converted Time:

مارا دنبال کنید

  • Twitter
  • telegram
  • inestagram

ساعت جهانی

  • USA/New York
  • UK/London
  • UTC
  • IRN/Tehran