5 ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید.

photo_2023-01-30_21-10-24

قیمت بیت کوین از ابتدای ژانویه تاکنون با رشد 40 درصدی همراه بوده تا بهترین عملکرد خود برای آغاز یک سال میلادی از 2013 تاکنون را ثبت کرده باشد. این رالی صعودی باعث شده تا چندین اندیکاتور آنچین این ارز صعودی شوند و سیگنال خرید صادر کنند. تحلیل ارزهای دیجیتال بیانگر آن است که بازگشت قدرتمند از کف قیمتی که توسط رهبر بازار هدایت شود، نشانه قدرتمندی برای خرید سنگین در بازار است.

به نقل از کوین تلگراف این اتفاق می‌تواند به دلیل آن باشد که تریدرها معتقدند در کوتاه‌مدت فروش به‌اندازه کافی صورت گرفته یا ارزش‌گذاری فعلی ازنظر آنها جذاب است. پس از حرکت صعودی اخیر، می‌توان انتظار یک اصلاح نسبی را در بازار داشت، اتفاقی که تریدرها و سرمایه‌گذاران ضعیف را از بازار خارج می‌کند.

علاوه بر آن، سقوط بعدی می‌تواند تعیین کند که بیت کوین به کف قیمتی خود رسیده یا خیر. اگر کف قیمتی تأیید شود، می‌توان انتظار داشت که برخی از آلت کوین‌ها در کوتاه‌مدت عملکرد بهتری از بیت کوین داشته باشند. در ادامه به تحلیل 5 ارز دیجیتالی خواهیم پرداخت که در صورت رشد بیت کوین از پتانسیل خوبی برای افزایش قیمت در کوتاه‌مدت برخوردار هستند.

تحلیل BTC/USDT

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت از 25 ژانویه تاکنون بالای 22800 دلار قرارگرفته که نشان‌دهنده تلاش خریداران برای تبدیل این سطح به حمایت است.

جهت صعودی میانگین 220 روزه در 21558 دلار نشان‌دهنده برتری خریداران است اما در همین حین RSI در محدوده اشباع خرید قرارگرفته که می‌تواند به معنای آغاز یک روند اصلاحی در کوتاه‌مدت باشد. اگر خریداران بتوانند سطح 23816 دلاری را تثبیت کنند، هدف بعدی بیت کوین 25211 دلار خواهد بود.

از سویی دیگر، میانگین 20 روزه اهمیت زیادی برای خریداران دارد و اگر قیمت به زیر آن سقوط کند، ممکن است شاهد سقوط قیمت تا محدوده روانی 20000 دلاری باشیم.

تحلیل نمودار 4 ساعته بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار نشان می‌دهد که RSI در این بازه زمانی واگرایی منفی تشکیل داده که می‌تواند به معنای ضعف خریداران باشد. اگر خریداران می‌خواهند تسلط خود بر بازار را تثبیت کنند باید شاهد عبور بیت کوین از 23816 دلار باشیم. در این صورت روند صعودی دیگری آغاز خواهد شد.

از سویی دیگر اگر قیمت به مقاومت بعدی واکنش منفی نشان دهد، فروشندگان تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برسانند. حمایت مهم بیت کوین در 22715 دلار است اما شکست آن می‌تواند منجر به سقوط و آزمایش مجدد 21480 دلاری شود.

تحلیل LTC/USDT

تحلیل لایت کوین نشان می‌دهد که این ارز روزهای گذشته را در ک روند صعودی قدرتمند سپری کرده است. پس از یک دوره تثبیت کوتاه، خریداران به بازار بازگشته و قیمت را از مقاومت 91 دلاری عبور دادند که نشان می‌دهد روند صعودی دست‌نخورده باقی‌مانده است.

اکنون لایت کوین می‌تواند تا محدوده مقاومت روانی 100 دلاری با افزایش قیمت همراه شود. اگر خریداران عقب‌نشینی نکنند حرکت صعودی می‌تواند تا 107 دلار نیز ادامه داشته باشد. میانگین 20 روزه در 86 دلار صعودی است و RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد که بیانگر برتری خریداران است. گفتنی است که در صورت ریزش و از دست رفتن میانگین 20 روزه، دیدگاه صعودی بی‌اعتبار و لایت کوین تا 81 و سپس 75 دلار سقوط خواهد کرد.

تحلیل نمودار 4 ساعته این ارز دیجیتال نیز نشان می‌دهد که قرار گرفتن قیمت بالای 92 دلار به معنای اتمام روند تثبیتی به نفع خریداران است.

اگر آنها بتوانند این سطح را حفظ کنند شاهد حرکت قیمت به سمت 98 دلار خواهیم بود. از سویی دیگر اما خرس‌ها برنامه دیگری دارند و تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 92 دلار برسانند. در صورت موفقیت، سقوط تا 86 دلار را در پیش خواهیم داشت. این سطح برای خریداران مهم است چراکه شکست آن می‌تواند وضعیت را به نفع خرس‌ها تغییر دهد.

تحلیل AVAX/USDT

تحلیل ارز دیجیتال AVAX، توکن بومی آوالانچ نشان می‌دهد که قیمت این توکن روز 27 ژانویه از خط مقاومتی خود عبور کرد و به محدوده 22 دلاری رسید.

خرس‌ها در تلاش هستند تا روند بازگشتی در 22 دلار را با تأخیر همراه کنند اما خریداران به نظر عجله‌ای برای سیو سود ندارند. چنین اتفاقی احتمال شکست مقاومت بعدی را افزایش می‌دهد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد شاهد رالی صعودی تا سطح 30 دلاری خواهیم بود.

یک احتمال دیگر نیز حرکت نزولی و آزمایش مجدد خط روند مقاومتی آوالانچ است. واکنش مثبت به این سطح به معنای تبدیل شدن آن به حمایت است. چنین چیزی می‌تواند شکست سطح 22 دلاری را بهبود ببخشد. بااین‌حال و درصورتی‌که شاهد از دست رفتن میانگین 20 روزه در 17 دلار باشیم، خرس‌ها کنترل بازار را در اختیار خواهند گرفت.

تحلیل نمودار 4 ساعته آوالانچ بیانگر پول بک قیمت به میانگین 20 روزه است. اگر جهش قیمتی از این سطح رخ دهد شاهد حرکت به سمت مقاومت 22 دلاری و عبور از آن خواهیم بود. اولین نشانه ضعف خریداران شکست میانگین 20 روزه خواهد بود که فرصت بازگشت را در اختیار فروشندگان قرار خواهد داد. اگر قیمت به زیر خط مقاومتی بازگردد کنترل بازار در اختیار فروشندگان قرار خواهد گرفت.

APT/USDT

تحلیل آپتوس نشان می‌دهد که این ارز روزهای اخیر را در یک روند رؤیایی سر کرده است. معمولا زمانی که یک ارز با جو مثبت و صعودی همراه می‌شود، مدتی را در همان جهت به حرکت ادامه می‌دهد.

این ارز دیجیتال روز 26 ژانویه از سطح 20.4 دلاری با ریزش همراه شد اما خریداران تلاش کرده‌اند تا ریزش قیمت را در محدوده 16.6 دلاری متوقف کنند. اصلاح کم‌عمق قیمت نشان می‌دهد که خریداران از هر کف قیمتی به‌عنوان فرصت خرید استفاده می‌کنند. اکنون خریداران به دنبال بازگرداندن قیمت به بالای 20.4 دلاری و آغاز حرکت صعودی بعدی هستند که می‌تواند تا 24 دلار ادامه داشته باشد.

ریسک این فرضیه قرار داشتن RSI در محدوده اشباع خرید است که احتمال اصلاح در کوتاه‌مدت را افزایش می‌دهد. اگر قیمت با ریزش همراه شود و به زیر 16.6 دلار سقوط کند، در وهله بعدی سقوط به 14.57 دلار و سپس میانگین 20 روزه در 12.2 دلار را تجربه خواهد کرد.

تحلیل نمودار 4 ساعته این ارز دیجیتال نیز نشان می‌دهد که RSI واگرایی منفی تشکیل داده است. اگر قیمت آپتوس میانگین 20 روزه را بشکند، سقوط قیمت تا آزمایش مجدد میانگین 50 روزه ادامه خواهد یافت. میانگین 50 روزه بسیار مهم است چراکه شکست آن سقوط تا 12 دلار را در پی خواهد داشت.

FTM/USDT

فانتوم از زمان شکست خط روند نزولی خود در یک رالی صعودی فوق‌العاده بوده است. تحلیل این ارز دیجیتال در چند روز گذشته‌شان دهنده خریدهای سنگین و در پیان رالی قدرتمند قیمتی بوده است.

اندیکاتورها نشان از برتری کامل خریداران دارند. در روندهای صعودی قدرتمند اصلاح‌ها عمر کوتاهی دارند و خریداران در هر کف قیمتی مشغول به خرید می‌شوند. خرس‌ها در تلاش برای به تأخیر انداختن حرکت فانتوم به سمت مقاومت روانی 0.5 دلاری هستند. بااین‌حال عبور قیمت از این محدوده می‌تواند رشد فانتوم تا 0.63 دلار را به همراه داشته باشد.

باید توجه داشت که گاهی اوقات رالی‌های قدرتمند با اصلاح‌های قدرتمند مواجه می‌شوند. درنتیجه تریدرها باید مراقب سطح حمایتی 0.43 دلاری باشند چراکه شکست آن باعث سقوط تا میانگین 20 روزه در 0.37 دلاری می‌شود. این سطح بسیار مهم است و شکست آن می‌تواند به معنای اتمام روند صعودی در کوتاه‌مدت باشد.

تحلیل نمودار 4 ساعته ارز دیجیتال فانتوم بیانگر واکنش منفی قیمت به 0.5 دلار است. بااین‌حال در ادامه قیمت در محدوده میانگین 20 روزه با حمایت مواجه شد که نشان از احساسات مثبت سرمایه‌گذاران دارد. اکنون خریداران باری دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را از این مقاومت مهم عبور دهند.

خرس‌ها نیز از سویی دیگر در تلاش هستند تا قیمت را به زیر میانگین 20 روزه برسانند و در صورت موفقیت، اتمام روند صعودی در کوتاه‌مدت و حرکت به سمت میانگین 50 روزه را در پیش خواهیم داشت. شکست این سطح مهم نیز منجر به سقوط قانتوم تا سطح 0.36 دلاری خواهد شد.

Related Posts

Leave a comment